Když Lamborghini slavilo 50. výročí v roce 2013, přišlo s vozem Egoista, jednorázovým modelem Gallardo s jediným sedadlem, které si automobilka nechala pro sebe, protože nebyl nikdy prodán. Rychle vpřed do roku 2023, 60. narozeniny se slaví dalším speciálním vozem založeným na náhradě za vůz Gallardo, Huracanem. Nejde o jen tak ledajaký Huracan, ale dobrodružné Sterrato, které se proměnilo v jedinečný stroj.

Unikátní v každém ohledu

Možná není tak zajímavé jako Egoista, ale tahle “Opera Unica” Huracan Sterrato toho má ještě hodně před sebou. Unikátní supersportovní vůz s V10, který vyvinulo oddělení Ad Personam společnosti Lamborghini, které má na starosti vytváření vysoce přizpůsobených vozů, má speciální povrchovou úpravu, která odpovídá sardinským mořím a nebi. Může se pochlubit ručně malovaným, tříbarevným lakem vytvořeným tak, aby napodoboval krystalický efekt zmrzlé tekutiny.

První nátěr nanášený Lamborghini byl pevný Blu Amnis a to předtím, než byl ručně vyleptán Blu Grifo, následovaný Blu Fedra, jehož dokončení trvalo více než 370 hodin. Složité lakování doplňuje matně černá střecha a prahy, zatímco rozdělovače a vyboulené podběhy mají stejný vzhled. Devatenáctipalcová kola jsou navíc také matně černá, aby hezky zakulatila vnější vychytávky.

Co se týče interiéru, lidé ze Sant’Agata Bolognese se ho rozhodli vylepšit odhalenými karbonovými povrchy a kůží Blu Delphinus. Můžete to vidět na sedadlech, palubní desce a kartách dveří, zatímco přístrojová deska a volant kombinují tuto kůži se speciálně barvenou Alcantarou. Na rozdíl od Egoisty, který nebyl nikdy prodán, je Huracan Sterrato Opera Unica součástí produkčního cyklu 1 499 jednotek, jak je označeno speciální plaketou namontovanou uvnitř.

Pro osvěžení, Lamborghini již prodalo zbývající výrobní sérii Huracanu, což znamená, že si jej již nemůžete objednat. Poslední atmosférický stroj V10 bude sestaven ve druhé polovině roku 2024, kdy bude také vyroben finální Urus pouze pro ICE. Plug-in hybridní náhrady pro oba budou představeny do konce příštího roku.