Kalifornská Karma představila první snímek elektrického konceptu SC2. Ten bude odhalen na autosalonu v Los Angeles.

Odhalení SC2

No koncept SC2 by měl být evolucí působivého elektrického konceptu SC1 vision, který automobilka představila na dubnovém autosalonu v Šanghaji. Oproti roadsteru SC 1 bychom se však měli dočkat kupé s pevnou střechou, které naznačuje první odhalená fotografie zachycující pravou půli vozu.

Stejné zůstaly proporce klasického sportovního automobilu s dlouhou kapotou, nízkou siluetou a krátkou zádí. Působivou zajímavostí zřejmě zůstanou i megalomansky pojaté dveře, táhnoucí se od předních až po zadní kola, které se otevírají směrem vzhůru a nabízejí komfortní přístup do futuristicky pojatého a jednoduchého interiéru.

Kromě odhalení nového konceptu plánuje Karma představení také své vize budoucnosti, ve které se vidí nejen coby výrobce automobilů. „Karma se vyvíjí mimo automobilovou společnost i v technologickou značku, která chce být rovnocenně zaměřena na to, aby se stala důležitým inženýrským, designovým a high-tech inkubátorem pro ostatní,“ uvedl CEO Dr. Lance Zhou.

Karma by zároveň chtěla představil ostřejší variantu modelu Revero GT, která byla poprvé představena na autosalonu v Šanghaji. Kromě sportovnějšího vzhledu by mělo ostřejší Revero s označením GTS zvládnout akceleraci z 0 na 100 km/h již za 3,9 sekundy.

Standardní Revero GT by mělo akcelerovat z 0 na 100 km/h za 4,6 sekundy. Pod kapotou je přitom pouze 1.5 litrový přeplňovaný tříválec z dílny BMW. Motor však neroztáčí kola, ale elektrický generátor. O skutečný pohon se totiž stará dvojice elektromotorů o kombinovaném výkonu 399 kW.

Baterie o kapacitě 28 kWh nabízí na čistě elektrický dojezd 98 km a dalších 450 km zvládne po aktivaci benzínové jednotky. Hmotnost vozu činí 2290 kg a maximální rychlost 201 km/h.