Guinnessova kniha rekordů je již dlouho zdrojem fascinace a inspirace pro lidi na celém světě. Tyto výkony lidského úspěchu, které často posouvají hranice toho, co vnímáme jako nemožné, kombinují dokonalý koktejl zábavy a důležitosti. Uchvacují naši představivost a předvádějí mimořádné schopnosti jedinců, kteří se odváží snít ve velkém. Mezi těmito rekordmany se nedávno zapsal italský kaskadér do dějin historie svým kaskadérským trikem na boku náklaďáku.

Mimořádný kousek s náklaďákem

V srdci Itálie předvedl své mimořádné řidičské umění 43letý odvážlivec jménem Marco Davide Giony. V podívané, která se odehrávala v přímém televizním přenosu, Marco projel velkým nákladním autem velmi úzkou mezerou na bočních kolech. Mezera byla 12 stop a 5 palců široká mezera a Marco udržoval boční kolo na vzdálenost 32,8 stop. Tím se jeho jméno oficiálně zapsalo do Guinessovy knihy rekordů.

Marcova cesta ke světovému rekordu se však neobešla bez zkoušek a strastí. Jeho počáteční pokusy byly zmařeny neočekávanými překážkami a během prvního oficiálního pokusu měl problémy s udržením kontroly nad kamionem, nebezpečně se stáčel doleva a převracel boční bariéry. Při druhém pokusu překompenzoval, tentokrát uhnul příliš doprava a závory se znovu zřítily.

Byl to třetí a poslední pokus, který určil Marcův osud. Dovedně vedl stroj nepatrnou mezerou a bezpečně jej přistál na všech čtyřech kolech. “Pořád mám adrenalin a mám slabou ruku,” zvolal chvíli po svém úspěšném snažení. Poté, co získal certifikát Guinessovy knihy rekordů, Marco sdílel pódium se svým synem, kterého připravuje, aby šel v jeho stopách jako kaskadér a rekordman.

Mimořádný úspěch Marca Davide Gionyho se připojuje k lize úžasných rekordů na bočních kolech. Jeden výjimečný rekord představuje Sun Jinguo z Číny, který dosáhl nejtěsnější mezery, kterou projel tahač na svých bočních kolech, a v roce 2013 naměřil neuvěřitelně přesné 3 stopy a 3 palce. V roce 2016 Alastair Moffatt z Velké Británie vyryl své jméno do rekordů tím, že projel autem na dvou kolech nejtěsnější mezerou vůbec, širokou pouhých 17,52 palce.