Genesis má nové SUV nebo alespoň koncept toho, co by se jím mohlo stát. Toto je Neolun a debutuje na letošním autosalonu v New Yorku. Koncept Neolun, inspirovaný „korejskými ikonickými porcelánovými dózami ve tvaru měsíce,“ poznamenává hlavní kreativní ředitel Genesis Luc Donckerwolke, má koncept Neolun jedinečný hranatý design s typickým světelným motivem Genesis „dvou řádků“ v přední a zadní části.

Podrobnosti o konceptu

Exteriér má dvoubarevné lakování Midnight Black a Majestic Blue, zatímco interiér má nádhernou kůži Royal Indigo s bílým lemováním. Dvě řady luxusních židlí se otáčejí směrem k sobě a napodobují teplo obývacího pokoje. Když už mluvíme o teple, podlaha konceptu je vyhřívaná. Nejen sedadla, ale celá podlaha.

Neolun má speciální zvukový systém s pokročilou „zvukovou architekturou“, která cestujícím poskytuje plně pohlcující zvukový zážitek jako v koncertní síni. Stejně jako v GV60 je v přední přihrádce křišťálová koule, která se otáčí, když je zapojen audio systém.

Koncept Genesis Neolun je předobrazem řádně velkého SUV. V tomto případě má koncept pouze dvě řady sedadel, ale víme, že se chystá sériová GV90 a tato verze by měla nabídnout alespoň třetí řadu. Stejně jako Mercedes-Maybach GLS by Genesis mohl potenciálně nabídnout dvě varianty GV90 – jednu se dvěma luxusnějšími řadami nebo tradiční verzi se třemi řadami sedadel.

Podrobnosti jako výkon, pohonné ústrojí a cena zůstávají záhadou. Více o tom, jak by mohla vypadat produkční verze tohoto konceptu, bychom se měli dozvědět ještě před koncem roku.