Koncept Polestar Synergy je plnohodnotný model, který míchá tři návrhy od vítězů nejnovější designové soutěže Polestar. Nejen, že tento koncept vypadá jako auto Hot Wheels, ale značka hraček vlastněná Mattelem oznámila, že bude v příštím roce spolupracovat s Polestarem. Prozatím zkoumáme některé z nejzajímavějších podrobností o konceptu Synergy.

Výkonný, ale udržitelný design

Pro letošní návrh soutěže vyzval Polestar soutěžící, aby vytvořili design založený na výkonu. Museli však také poskytnout „pokročilý technický příběh, který to umožňuje udržitelným způsobem“. Výsledkem je koncept Synergy, který vypadá jako hypercar z Le Mans bez rušné livreje.

Koncept Synergy je vysoký těsně pod tři a půl stopy a měří téměř 15 stop na délku. Jeho exteriér má stejnou bílou barvu jako ostatní koncepty Polestar. Zatímco další technické detaily nejsou zmíněny, bylo řečeno, že koncept je elektrický. Také bychom vsadili, že má přinejmenším duální motory, které by pravděpodobně splnily nebo překonaly 884 koňských sil vyrobených pohonným ústrojím Polestar 6.

Stejně jako ostatní modely Polestar lze koncept Synergy identifikovat podle názvu vyraženého na předních blatnících, který u konceptu Synergy končí dramatickým plovoucím designem, který se odděluje od karoserie. Za nimi na obou stranách jsou velké aerodynamické prvky, které jakoby vedou vzduch skrz tělo a ven ze zad.

Spolu s masivními koly vysunutými do všech čtyř rohů jsou brzdová světla konceptu Synergy primárně umístěna na světelné liště plné šířky. Ti, kteří se budou chtít dostat do jeho kokpitu, tak učiní přes skleněný přístřešek, který se překlápí dopředu jako nějaká stíhačka.

Se zvednutou stříškou funguje jediné sedadlo jako trůn pro řidiče, který se připoutá zlatými bezpečnostními pásy značky Polestar. Nad sedadlem řidiče je to, co vypadá jako jakýsi štít virtuální reality, který řidiči ukazuje další informace, které nejsou přenášeny na sdruženém přístroji.

Výhled dopředu je v konceptu Synergy prakticky neomezený. Spolu s informacemi zobrazenými na měřidlech a třmenu řízení mohou řidiči sledovat teplotu baterie a její stav nabití prostřednictvím barevných displejů na obou stranách kokpitu.

Soudě podle výhledu přes prosklenou stříšku může řidič díky umístění vysokých předních blatníků snadněji lokalizovat přední pneumatiky. Zdá se, že volant podobný jho má monitor srdečního tepu a rámuje bezrámový displej s měřidly, který zobrazuje rychloměr, měřič síly G a monitor tlaku v pneumatikách.

Svažující se linie střechy konceptu Synergy přechází do zadního spoileru, který přemosťuje blatníky. Zdá se, že černý panel na zadní straně obsahuje třetí brzdové světlo spolu s kamerami směřujícími dozadu. Dílo také říká „360;Vision“ bílým písmem.

Koncept Polestar Synergy byl odhalen na letošním autosalonu v Mnichově a bude také vystaven ve Spojených státech na Hot Wheels Legends Tour v El Segundo v Kalifornii.