ŠKODA jako partner podporuje český energetický kongres ‚Žofínské fórum‘. Hlavním tématem fóra je budoucí energetický mix v České republice.

ŠKODA AUTO generálním partnerem 127. Žofínského fóra

Kongresu se zúčastnilo zhruba 250 zástupců z oblasti energetiky, politiky a průmyslu. Petr Kristl, vedoucí vývoje elektromobility a elektrické trakce automobilky ŠKODA, představil ve své přednášce strategii E-Mobility české automobilky.

Petr Kristl, vedoucí vývoje elektromobility společnosti ŠKODA

„Pro dosažení cíle bezemisní mobility musí všechny participující skupiny táhnout za jeden provaz: automobilky, výrobci energie i politici“, zdůrazňuje Petr Kristl, vedoucí vývoje elektromobility a elektrické trakce automobilky ŠKODA. „Akce, jako toto fórum, podstatnou měrou přispívají k dalšímu prohloubení spolupráce a ke společnému vývoji trvale udržitelných řešení. Jako jeden z největších českých průmyslových podniků a automobilka s celosvětovou působností bere ŠKODA svou ekologickou odpovědnost velice vážně a v současné době aktivně prověřuje možné scénáře bezemisní mobility.

Škoda Octavia Green E Line

Velký potenciál vidí automobilka v elektromobilitě. Již několik týdnů testuje ŠKODA s deseti elektromobily Octavia Green E Line elektrický pohon v běžném každodenním provozu. Octavia Green E Line je prvním čistě elektricky poháněným vozem české automobilky. Testovací flotila vozů Octavia Green E Line má poskytnout důležité poznatky pro další vývoj elektrického pohonu až do stavu připraveného pro sériovou výrobu. Základem vozu Octavia Green E Line je model Octavia Combi. S dojezdem 150 kilometrů splňuje tento elektromobil požadavky většiny lidí, kteří v Evropě dojíždějí do zaměstnání. Elektrickou energii čerpá Octavia Green E Line z lithium-iontového akumulátoru. Vůz zrychluje z 0 na 100 km/h za dvanáct vteřin. Maximální rychlost činí 135 km/h.

Škoda Citigo

Se svými úspornými pohony a nízkou spotřebou patří vozy značky ŠKODA už dnes k nejefektivnějším vozům na trhu. Nejnovějším příkladem je malý automobil Citigo, který byl na český trh uveden koncem roku 2011, a který za několik týdnů oslaví svou premiéru na dalších evropských trzích. Celkem sedm modelů značky ŠKODA v současné době dosahuje průměrných emisí CO2 nižších než 100 g/km. Celkem 63 modelů pak dosahuje emisí CO2 nižších než 130 g/km.