Přijíždí vysněný vůz žáků ŠKODA AUTO Středního odborného učiliště strojírenského: na letošním srazu GTI u rakouského jezera Wörthersee se poprvé představí sportovně střižený městský kabriolet ŠKODA CitiJet. Studie je výsledkem učňovského projektu ‚Azubi C

Premiéru na srazu GTI u Wörthersee

Dorost společnosti ŠKODA AUTO pracoval na svém navýsost osobním projektu vozu od listopadu 2013 až téměř do zahájení srazu GTI u Wörthersee. Žáci středního odborného učiliště přitom mohli popustit uzdu své kreativitě. Při práci je podpořil šéfdesignér značky ŠKODA Jozef Kabaň a jeho tým, stejně tak výroba a technický vývoj.

Výsledek: Atraktivní designová studie, která přitáhne pozornost návštěvníků na břehu jezera Wörthersee. „ŠKODA CitiJet je fantastickým výkonem našich žáků a důkazem jejich kreativity a tvůrčích schopností,“ říká Bohdan Wojnar, člen představenstva společnosti ŠKODA AUTO za oblast řízení lidských zdrojů.

Městský kabriolet ŠKODA CitiJet

ŠKODA CitiJet je dynamický a expresivní městský kabriolet na bázi vozu ŠKODA Citigo. Exteriér zaujme výraznou modrobílou kombinací laku a modře lakovanými šestnáctipalcovými koly z lehkých slitin. Za povšimnutí stojí také ručně vyrobený zadní spojler nebo výfuk se dvěma efektními koncovkami. Pod kapotou pracuje benzinový motor 1.0 MPI o výkonu 55 kW (75 k).

Sportovní vnitřní výbava vychází z interiéru akčního modelu ŠKODA Citigo SPORT. Její součástí je kůží potažený trojramenný volant, madlo ruční brzdy a hlavice řadicí páky s obšitím červeným stehováním. Textilní potahy sedadel a vkládané koberečky jsou též v designu ‚Sport’. Přístrojová deska je červenobíle lakovaná. Navíc je do vozu namontován speciální soundsystém o výkonu 300 wattů. LED-osvětlení interiéru reaguje na hudbu.

ŠKODA AUTO

Tento učňovský projekt byl ve společnosti ŠKODA AUTO realizován poprvé. Jeho cílem je posílit kreativitu a odbornost žáků. „Každý z teamu žáků do tohoto vozidla vložil celé své srdce. Vše bylo projednáno, rozhodnuto a realizováno celým týmem. Byla to skutečná týmová práce. Výsledkem je jedinečné a vzrušující vozidlo, na které mohou být všichni zúčastnění právem velmi hrdí,“ říká šéfdesigner značky ŠKODA Jozef Kabaň.

Učňovským projektem domácí automobilka potvrzuje vysokou úroveň svého odborného vzdělávání, která byla dlouhodobě podporována i ze strany odborového svazu KOVO MB. Ve ŠKODA AUTO Středním odborném učilišti strojírenském absolvují žáci tří- nebo čtyřleté vzdělání v technických oborech, zakončené výučním listem nebo maturitou. V současné době učiliště nabízí 13 učebních a studijních oborů. Nejoblíbenější z nich jsou tříleté obory automechanik, autoelektrikář a elektrikář. Ze čtyřletých oborů je zájem zejména o obor průmyslový logistik. Učiliště nabízí také nástavbové a dálkové studium.