Elektrický hatchback Mini Cooper pro rok 2025 se svěží tváří a vylepšeným ekologickým pouličním chováním debutoval s větším výkonem a větším dojezdem. Oba nové modely, které byly představeny společně s Mini Countryman Electric, znamenají pro značku začátek nové generace. Styl hatchbacku je výrazně Mini, ale s čistými liniemi a úhlednějšími proporcemi. Skutečná vylepšení jsou jen pod povrchem. Jeho interiér je také navrstvený upgrady a mechanika pod ním slibuje, že bude konkurenceschopnější na trhu EV.

Veselá kabina

I když neočekáváme, že uvidíme mnohem více prostoru pro cestující než u Cooperu aktuální generace, nový vůz se vyznačuje prémiovějším interiérem. Zjednodušený design odstraňuje nepořádek ze středové konzoly a palubní desky, zatímco v celém prostoru jsou použity bohatší materiály pro luxusnější atmosféru.

Středobodem kabiny Cooper Electric je velký kruhový displej, na kterém běží rozhraní infotainmentu nové generace Mini. Tento OLED panel poskytuje ostrou grafiku a přizpůsobitelný vzhled. Uživatelé mohou například nahrát do systému své vlastní fotografie a vytvořit tak jedinečná pozadí.

Palubní deska potažená látkou ukrývá LED diody, které poskytují okolní osvětlení, které se mění podle toho, v jakém jízdním režimu se vůz nachází. Typické páčkové přepínače Mini samozřejmě zůstávají na palubní desce, ale i ty byly zmenšeny s ohledem na jednoduchost.

Celkově je interiér hezčím místem k trávení času, což je dobrá věc s ohledem na to, že řidiči budou pravděpodobně muset využívat veřejnou nabíjecí infrastrukturu. A pokud sedíte uvnitř a čekáte, až se auto nabije, Cooper Electric vás může zabavit videohrami ke stažení, které si můžete zahrát na středovém displeji.

Opravená mechanika

Cooper Electric bude nabízen ve dvou silách: E a SE, přičemž základní verze dostane elektromotor o výkonu 181 koní a modernizovaný model dostane 215 koní. Oba jsou s pohonem předních kol a zatím není jasné, zda americký trh dostane oba, nebo jen výkonnější SE. Mini říká, že E je schopno dosáhnout rychlosti 100km/h za 7,3 sekundy a SE dokončí stejný úkol za 6,7 sekundy.

Je zde ale neuspokojivý jízdní dosah, který je na jedno nabití s hodnocením EPA 183km. Tato nová verze těží z mnohem větších bateriových sad. Současný Cooper SE má 28,9 kWh baterii, ale nová verze má jednotku 58,4 kWh. To by mělo zvýšit dojezd na přibližně 321 km na jedno nabití, což je stále méně než u jiných elektromobilů, jako je Hyundai Ioniq 6 a Tesla Model 3.