V posledním čtvrtletí letošního roku přiváží domácí automobilka ŠKODA AUTO celý balík produktových novinek a inovací v rámci modelové péče většiny svých vozů. Již 11. listopadu odstartuje prodej nové generace vozu ŠKODA Fabia v České republice. Nová ŠKODA

MirrorLink

Po modelu Fabia bude i první české SUV – model Yeti – vybaven technologií MirrorLink™, umožňující zobrazování aplikací chytrých telefonů na infotainmentové obrazovce vozu. Kromě toho bude model Yeti, stejně jako vozy ŠKODA Octavia a ŠKODA Rapid/Rapid Spaceback, poprvé k dostání s funkcionalitou SmartGate, díky které lze ve speciálních aplikacích zobrazit jízdní a další data z vozu na chytrém telefonu.

„ŠKODA bude v nejbližších měsících se vší energií pokračovat v modelové ofenzívě,“ říká Werner Eichhorn, člen představenstva ŠKODA AUTO pro oblast prodeje a marketingu. „Zvyšuje se emocionalita, konektivita a celková atraktivita naší modelové palety. Chceme tak nadchnout nové skupiny zákazníků a dále růst,“ dodává Eichhorn.

ŠKODA Fabia

11. listopadu 2014 startuje v České republice oficiálně prodej nového modelu ŠKODA Fabia, tedy jen několik týdnů po oficiální světové premiéře na pařížském autosalonu počátkem října. Tento kompletně nově vyvinutý malý vůz imponuje designem, špičkovou technikou, v minulosti vyhrazenou spíše pro automobily vyšších tříd, vyšší funkčností a spotřebou, která je až o 17 procent nižší než u předchozí generace. Třešničkou na dortu je propojení modelu Fabia s chytrým telefonem pomocí technologií MirrorLink™ a SmartGate.

Vedle modelu Fabia dostane nově, v rámci modelové péče, funkci MirrorLink™, pomocí níž se aplikace chytrého telefonu dají přenášet na infotainmentovou obrazovku, i ŠKODA Yeti. Technika je založená na nejnovější generaci takzvané modulární stavebnice (MIB) a pro ŠKODA Yeti obsahuje dva nové infotainmentové systémy – Bolero a Amundsen. Tyto nové systémy lze pomocí USB kabelu snadno spojit s chytrým telefonem. Poté se aplikace telefonu, které mají certifikaci pro MirrorLink™, zobrazí na obrazovce infotainmentového systému.

SmartGate

Velmi užitečná je i nová funkcionalita SmartGate. Je k dispozici pro model ŠKODA Fabia a od listopadu letošního roku také pro modely ŠKODA Yeti, Octavia a Rapid/Rapid Spaceback. Pomocí technologie SmartGate lze v určitých aplikacích na chytrém telefonu zobrazovat, ukládat a mobilně využívat takové údaje o vozidle, jako např. spotřeba, průměrná rychlost a další informace pro každou jednotlivou jízdu. Přenos dat je bezdrátový, pomocí WiFi.

Nové produktové detaily pro modelovou paletu značky ŠKODA

Celou řadou nových produktových detailů dává ŠKODA své nové modelové paletě přidanou hodnotu.

Nejdůležitější novinkou u modelu Octavia, bestselleru značky ŠKODA, je kromě integrace rozhraní SmartGate, především rozšířená funkce elektronické uzávěrky diferenciálu, XDS+. Všechny nabízené verze modelové řady Octavia dostanou systém XDS+ do sériové výbavy. Systém XDS+ je aktivní jak na přední, tak na zadní nápravě, když se pomocí cílených zásahů do brzdění na kolech na vnitřní straně zatáčky stará o optimální rozložení sil na všechna čtyři kola. Jeho výhodami jsou významné snížení nedotáčivosti vozu, lepší trakce a celkově výrazně přesnější a bezpečnější chování automobilu v zatáčkách.

Model Citigo dostane nově elektrické ovládání okna spolujezdce z místa řidiče. Jeho ekologická a ekonomická varianta ŠKODA Citigo Green tec je nyní v nabídce také v kombinaci s robotizovanou převodovkou.

ŠKODA Rapid a ŠKODA Rapid Spaceback budou mít nové upevňovací prvky cargo, pomocí nichž lze v zavazadlovém prostoru bezpečně upevnit například krabice a další objemné předměty. Cargo elementy jsou v kufru uloženy složené a před použitím se jednoduše rozloží a bezpečně se upevní pomocí suchých zipů. Novinkou pro modelovou řadu Rapid jsou dále 16palcová kola z lehkých slitin v designu ’Rock’.