Malle je britská společnost, která vyrábí outdoorové oblečení a koordinuje motocyklová dobrodružství po celém světě. Její podnikání se řídí filozofií „Připravte se, abyste se ztratili“. Společnost Morgan Motor Company se spojila s touto značkou a vytvořila Morgan Super 3 Malle Rally Special. Model stojí 70 497 dolarů, tedy zhruba 1,6 milionu korun.

Čím tento speciál překvapí?

Tento vylepšený Morgan Super 3 má žluté, červené nebo černé tělo a má grafiku inspirovanou topografickou mapou z oblíbené britské horské silnice Malle. Přední kužel, obruče a výfuk jsou široké. Kupující si mohou vybrat číslo pro kruh na každém boku. Mezi vybavení patří vyhřívaná sedadla, osvětlení prostoru pro nohy, USB nabíjecí zásuvky a dokonce i držák nápojů. Exteriér obsahuje stupačky a brašny.

Kupující této speciální edice obdrží vstup do Malle týdenní dobrodružství ve Spojeném království, Alpách nebo Arktidě. Například cesta přes Velkou Británii zahrnuje 1500 mil dlouhou trasu z jižního cípu ostrova až na samotný vrchol. Alpská cesta vede přes šest evropských zemí během šesti dnů.

Kromě toho přichází Malle Rally Special s šancí pro kupující navštívit centrálu Morgan v Malvernu v Anglii, aby viděli, co jde do výroby Super 3.

Kupující také získají kousky z kolekce oblečení Morgan x Malle. Součástí oblečení je bunda z britského voskovaného plátna s bouřkovou přepážkou kolem krku, portem pro sluchátka, GPS a mnoha kapsami. Kabát lze připojit k odpovídajícímu chrániči kolen pro udržení tepla v Super 3 bez střechy. Jsou k dispozici v barvách Sand nebo Black.

Morgan plánuje nabídnout nový Super 3 ve Spojených státech, i když ne speciální edici Malle Rally. Ceny tam začínají na 53 938 dolarech, tedy zhruba na 1,18 milionech korun. Výkon pochází z 1,5litrového tříválcového motoru pocházejícího z Fordu, nikoli z předchozího V-twin. Výkon je nyní 118 koní a 110 liber-stop namísto 82 koní a 103 lb-ft předchozí pohonné jednotky.

Morgan získává pětistupňovou manuální převodovku z Mazdy MX-5 Miata. Tato pohonná jednotka umožňuje Super 3 dosáhnout rychlosti 100 km za hodinu za 7,0 sekundy a dosáhnout maximální rychlosti 209 km/h. US-spec Super 3 vypadá jinak než verze v Evropě. Přijímá středové světlomety a federální požadavky způsobují změny zadních světel, směrových světel a reflektorů.