McLaren odhalil barevného Sennu se speciálním nátěrem. Vůz s názvem Senna Semper je ódou na legendu Formule 1 Ayrtona Sennu a ne, není na prodej. Profesionálové v oblasti tvorby modelů z Amalgamu jich ale mají několik, které si můžete koupit, zachycující všechny barevné detaily v nádherné replice v měřítku 1:8.

Dokonalé zpracování, ale šílená cena

Toto je nejnovější speciální sestavení od společnosti Amalgam a jak jsme od britské společnosti očekávali, řemeslné zpracování je neuvěřitelné. Jedna věc je postavit repliku v malém měřítku s díly, které odpovídají skutečnému obchodu, ale speciální lak Senna Semper je pečlivě znovu vytvořen až po Sennovu tečkovou tvář na zadních blatnících. Neváhejte a řekněte nám, který z obrázků níže je replikou. Počkáme.

Na autě plné velikosti to byl náročný ručně malovaný projekt pro tým McLaren MSO. Amalgam nezmiňuje jejich proces obnovy livreje v malém měřítku, ale replika Senna 1:8 trvala 3 000 hodin, než byla navržena a vyrobena jako celek. Samotný proces montáže každého vozu trvá dalších 300 hodin, vše se provádí ručně. Kromě speciálního laku je přes otevřené dveře vidět precizně detailní interiér. Dvakrát přeplňovaný 4,0litrový V-8 je viditelný přes kryt motoru. A za koly obutanými Pirelli jsou „masivní“ brzdy McLaren s příčně vrtanými rotory.

McLaren vystaví speciál Senna tento víkend na Velké ceně Monaka, kde budou Lando Norris a Oscar Piastri závodit se svými vozy formule 1 McLaren MCL38 v podobném provedení. Senna, o kterém je řeč, je předprodukční jednorázový produkt vytažený z dědictví McLarenu. Ale Amalgam plánuje vyrobit 30 svých zmenšených replik pro fanoušky a sběratele.

Buďte však připraveni za to zaplatit skutečné peníze za auto. Cena je 21 385 dolarů, tedy v přepočtu téměř půl milionu korun. Není lepší si koupit velké a skutečné auto?