Nissan má nový parfém, který voní jako pneumatiky. Voní také po třešňových květech, protože Japonsko je světově známé svými třešňovými květy, které kvetou na jaře. Ano, je to nanejvýš zvláštní kombinace a ano, je to legitimní parfém. Vůně se jmenuje Smell My Dust a toužíme zjistit, jak voní.

Chtěli byste vonět po pneumatikách?

To by ale mohlo být těžké. Nissan nám neříká, jak získat láhev, ale jeho oznámení se shoduje se závodem Formule E, který se konal v Šanghaji. Je to poprvé, co se elektrická série dostala do Šanghaje, a Nissan doufal, že svou novou vůní upoutá ještě trochu pozornosti. Divné parfémy a kolínské vody jsou zřejmě oblíbené u mladších generací.

Nissan ve spolupráci s parfémovou laboratoří v Šanghaji přivedl tuto vůni k životu. Přesné složení není známo, ačkoli Top Gear tvrdí, že při jeho výrobě byly použity skutečné kousky prachu z pneumatik. Nissanu se letos ve Formuli E dařilo, získal šest umístění na stupních vítězů a jedno vítězství v podniku a aktuálně drží třetí místo v celkovém pořadí. A takto se tým rozhodl oslavit.

Není to však první láhev vůně značky Nissan. Na Nissanperfume.com je celá řada aromatických automobilových nabídek , včetně pikantních vůní jako Armada, GTR, Patrol a 350Z – z nichž druhá je popisována jako „chladivá vůně“, která vyvolává „pocit čistoty“. Přivádí nás to k zamyšlení, jak lze Smell My Dust popsat. Vzdušná vůně zemitých požitků spojená s esencí dovádění na parkovištích vozidel. Pokud se nám náhodou dostane do rukou láhev, dáme vám vědět, co vám chybí. Jestli je to k lepšímu nebo horšímu, upřímně netušíme.