Magnetem brněnské expozice ŠKODA AUTO bude česká výstavní premiéra modelů Octavia a Octavia Combi. ŠKODA AUTO v Brně prezentuje i další atraktivní modely: Rapid, Citigo Sport, Yeti Laurin & Klement, Superb Combi Drive a akční modely Fabia Fresh a Room

ŠKODA Octavia Combi

Jen několik týdnů po své světové premiéře v Ženevě oslaví nová ŠKODA Octavia Combi svou domácí premiéru na Autosalonu v Brně (4. – 8. dubna 2013). Česká automobilka navíc na stánku předvede také pestrou paletu vozů z nabídky pro český trh. Na více než 1 000 m2 se tak představí mimo jiné Octavia, rodinný kompakt Rapid, dynamický městský vůz Citigo Sport, Yeti ve vrcholné výbavě Laurin & Klement, Superb Combi ve výhodné nabídce Drive a akční modely Fabia Fresh a Roomster Fresh. Pro návštěvníky brněnského Autosalonu si ŠKODA AUTO připravila bohatý doprovodný program, včetně možnosti zkušebních jízd.

„Nová Octavia Combi je důležitou součástí naší modelové ofenzívy – nejen v České republice, ale také ve světě,“ říká Petr Pečenka, ředitel ŠKODA AUTO Česká republika. „Stejně jako dříve představená Octavia, také nová Octavia Combi nabízí kvality automobilu střední třídy za cenu kompaktního vozu.“ Octavia Combi má pro úspěch značky ŠKODA na domácím trhu velký význam: od roku 1998 bylo v České republice prodáno téměř 145 000 vozů Octavia Combi, což představuje přibližně polovinu celého odbytu řady Octavia za toto období.

Nová ŠKODA Octavia Combi představuje prostor ve své nejkrásnější podobě

Nová ŠKODA Octavia Combi znamená výrazný posun vpřed nejen v porovnání se svou předchůdkyní. Novinka stanovuje také měřítka v oblasti nabídky prostoru ve své třídě. Objem zavazadlového prostoru v porovnání s předchozí generací modelu Octavia Combi vzrostl o pět litrů na 610 litrů. Využitelnost dále zvyšuje řada ‚Simply Clever’ prvků. Jeden příklad za všechny: dvojitá podlaha v zavazadlovém prostoru je poprvé variabilně nastavitelná. Dynamickým a nadčasově elegantním dojmem působí také nový designový jazyk značky ŠKODA. Automobil osloví jasnými liniemi, precizností tvarů a dokonalými proporcemi.

Vedle velkorysého prostoru a působivého vzhledu navíc nová ŠKODA Octavia Combi nabízí nejmodernější technologie. K dispozici je řada vyspělých elektronických systémů z oblasti bezpečnosti, komfortu či infotainmentu. Nově vyvinuté motory mají o 17 % nižší spotřebu než předchozí generace. Nabídka zahrnuje čtyři benzinové a čtyři naftové agregáty, mezi nimi i mimořádně úspornou verzi GreenLine s emisemi na úrovni pouhých 87 g CO2/km.

Mezi magnety brněnského Autosalonu nechybí ani nová ŠKODA Octavia. Na svém stánku ŠKODA AUTO prezentuje celkem čtveřici vozů Octavia a Octavia Combi.

Rok 2012 s novým prodejním rekordem, rok 2013 ve znamení modelové ofenzívy

S celkem 939 200 prodanými vozy dosáhla ŠKODA AUTO v roce 2012 nového prodejního rekordu. V porovnání s rokem 2011 vzrostl počet dodávek zákazníkům o 6,8 %. Také v České republice si automobilka polepšila: o 2,5 % na 59 700 vozů (2011: 58 200). Její podíl na českém trhu vzrostl na 34,1 %. To znamená, že v roce 2012 více než každý třetí nový vůz prodaný v České republice nesl logo ŠKODA.

V prvních dvou měsících roku 2013 dodala ŠKODA zákazníkům na celém světě více než 136 600 vozů, což ve srovnání se stejným obdobím předchozího roku pokles o 7,4 %. Hlavním důvodem tohoto vývoje prodejů je především právě probíhající náběh výroby nové generace modelu ŠKODA Octavia. Stopy zanechala také trvale nepříznivá situace na některých evropských trzích. V České republice prodala ŠKODA do konce února 2013 zhruba 8 000 vozů (v uplynulém roce: 8 900). Tržní podíl vzrostl na 35,1 %. Pokud jde o celý rok 2013, vládne v automobilce optimismus v očekávání, že pozitivní vývoj posledních let bude pokračovat.

ŠKODA přitom sází na největší modelovou ofenzívu v historii podniku. Do roku 2015 se má celá modelová paleta obměnit a rozšířit do dalších důležitých segmentů. V příštích letech bude v průměru každých šest měsíců na trh přicházet jeden nový nebo přepracovaný model značky ŠKODA. Přitom jen v roce 2013 ŠKODA AUTO představí osm novinek.

Aktuální ŠKODA modelová paleta

Vedle třetí generace modelů Octavia představí česká automobilka v Brně také další zástupce své současné produktové nabídky.
Mezi nimi zaujme vůz ŠKODA Rapid, který přesvědčuje zákazníky nabídkou prostoru, výrazným designem, výhodným poměrem ceny a užitné hodnoty, rozsáhlou bezpečnostní výbavou a úspornými motory. Za svůj bezpečnostní koncept získal vůz navíc i maximální hodnocení v podobě pěti hvězdiček v testech Euro NCAP.

S vozem ŠKODA Citigo Sport automobilka na stánku prezentuje speciální edici oblíbeného městského modelu Citigo. Tento dynamicky laděný mini vůz zaujme řadou sportovních prvků, včetně „rychlého pruhu“ a také rozsáhlou výbavou. Též na stánku vystavovaný Yeti Laurin & Klement (L&K) je vrcholnou výbavou kompaktního SUV ŠKODA. Po modelech Octavia a Superb je Yeti od podzimu roku 2012 už třetí modelovou řadou ŠKODA dostupnou v této výbavě. Jako akční modely Fresh jsou v Brně k vidění i vozy ŠKODA Fabia a ŠKODA Roomster. V nabídce Fresh se představují modely s bohatou výbavou za příznivou cenu – akční modely Fabia Fresh začínají na 209 900 Kč, ŠKODA Roomster Fresh je k dostání od 239 900 Kč. Vlajková loď značky ŠKODA – Superb Combi – je na autosalonu vystaven jako akční model Drive, doplněný o atraktivní paket Outdoor.

Atraktivní doprovodný program

Vedle vystavených modelů značky ŠKODA čeká na návštěvníky Autosalonu v Brně také atraktivní doprovodný program. O víkendu 6. a 7. dubna dostanou zájemci možnost absolvovat zkušební jízdy v nových vozech ŠKODA Octavia a ŠKODA Rapid. Na venkovní ploše budou vystaveny také prověřené ojeté vozy z programu ŠKODA Plus. Fanoušci automobilových soutěží si přijdou na své při autogramiádě tovární posádky týmu ŠKODA Motorsport Jana Kopeckého a Pavla Dreslera.