Již pátý rok v řadě poskytuje ŠKODA služební vůz českému velvyslanci v Číně. Slavnostního předání se zúčastnil český velvyslanec v Číně Libor Sečka a prezident společnosti ŠKODA China Andreas Hafemann.

ŠKODA Superb

Slavnostní předání nového vozu ŠKODA Superb českému velvyslanci v Číně se uskutečnilo na Velvyslanectví České republiky v Pekingu. Andreas Hafemann, prezident společnosti ŠKODA China, předal nový vůz ŠKODA Superb českému velvyslanci v Číně Liboru Sečkovi. Již pátý rok v řadě poskytuje společnost ŠKODA AUTO oficiální vůz Velvyslanectví České republiky v Číně. Prodej vlajkové lodi českého výrobce byl na čínském trhu zahájen 25. října 2015. S modelem Superb vstupuje značka do nové éry. Od roku 2007 dodala automobilka ŠKODA čínským zákazníkům více než 1,5 milionu vozů.

„ŠKODA byla vždy jednou z nejúspěšnějších společností v České republice. Od vstupu na čínský trh v roce 2007 hraje klíčovou roli v čínsko-českých obchodních vztazích a kulturním dialogu,“ říká český velvyslanec v Číně Libor Sečka. „Vůz ŠKODA Superb je mi posledních pět let v Číně dobrým společníkem. Vysoká kvalita zpracování, prostornost a výkon na mě velmi zapůsobily. Jsem rád, že jako velvyslanec České republiky v Číně můžu používat Superb jako služební vůz a ve spolupráci se společností ŠKODA AUTO rozvíjet spolupráci a přátelství mezi těmito dvěma zeměmi.“

Pro českého velvyslance byl nový Superb dodán v elegantní barvě černá Magic s perleťovým efektem, interiér je proveden v hnědé kůži, jedním z mnoha komfortních prvků jsou například vyhřívaná sedadla s odvětráváním. Vůz je poháněn motorem 2,0 TSI s výkonem 162 kW.

„Pro automobilku je velkou ctí, že ŠKODA byla vybrána jako služební vůz českého velvyslance v Číně. Je to také uznání mimořádné kvality a výjimečného provedení našich vozů. Nový Superb je bezesporu nejlepší vůz značky ŠKODA v její historii, ať už jde o design, použitou techniku nebo zážitek z jízdy, který svým cestujícím poskytuje. Nejnovější generace modelu Superb nabízí to nejlepší ze značky ŠKODA,“ říká Andreas Hafemann, prezident společnosti ŠKODA China.

Vlajková loď automobilky, nová ŠKODA Superb, uvedená na čínský trh 25. října, v sobě spojuje současné inženýrské a designérské kompetence s historickým odkazem značky. Design vozu svým osobitým způsobem naplňuje a dále rozvíjí charakteristiky typické pro mladoboleslavské vozy, designovou čistotu, nadčasovost a expresivitu. Reprezentativní vzhled vrcholného modelu značky je doplněn o inovativní technologie. Touto kombinací vznikl vůz nabízející příkladný jízdní komfort a dynamiku.