Tereza Kmochová, česká hendikepovaná sportovkyně roku, bude nyní jezdit vozem ŠKODA Yeti. ŠKODA poskytne sluchově postižené lyžařce oblíbené kompaktní SUV na roční užívání. Tato sponzorská aktivita je součástí partnerství společnosti ŠKODA AUTO a Českého

ŠKODA AUTO

„Vrcholový sport v České republice leží společnosti ŠKODA obzvláště na srdci. I proto značka všemožně podporuje sportovce a sportovní svazy,“ říká Luboš Vlček, šéf prodejní organizace ŠKODA AUTO Česká republika. „Tereza Kmochová v posledních letech díky své odvaze, vytrvalosti a pevné vůli dosáhla ve svém odvětví vynikajících výsledků. Těší nás, že tuto špičkovou sportovkyni budeme moci podpořit novým vozem ŠKODA Yeti,“ dodává Luboš Vlček.

Český olympijský a paralympijský tým

Tereza Kmochová se v roce 2013 stala pětinásobnou mistryní světa na prvním mistrovství světa neslyšících v bavorském Nesselwangu. Čtyřiadvacetiletá lyžařka je neslyšící od narození. Vedle úspěchů ve sportu hendikepovaných dosahuje rodačka z Prahy pravidelně špičkových výsledků i v závodech nehendikepovaných lyžařů. Obsadila například druhé místo v Českém lyžařském poháru 2012-2013 a v roce 2011 startovala za český tým na lyžařském mistrovství světa a na univerziádě. Vedle lyžování je koníčkem Terezy Kmochové molekulární biologie, kterou v současnosti studuje na Univerzitě Karlově v Praze.

Podporou nové hendikepované sportovkyně roku ŠKODA opět potvrzuje svou pomoc českým sportovcům. Hlavním partnerem Českého paralympijského týmu je automobilka již od roku 2001. Koncem roku 2013 byla spolupráce prodloužena až do konce roku 2016. Významnou akcí roku 2013 byla podpora hendikepovaného cyklisty Jiřího Ježka při jeho účasti na Tour de France. Jiří Ježek byl v letech 2010 až 2012 opakovaně vyhlášen českým hendikepovaným sportovcem roku.

Vedle podpory paralympijského týmu podporuje ŠKODA jako partner Českého olympijského výboru už od roku 1992 Český olympijský tým. Vrcholem olympijského angažmá v roce 2014 byly navíc zimní olympijské hry v Soči. V rámci podpory společnosti VOLKSWAGEN Group RUS, národního partnera Zimních olympijských her 2014, se ŠKODA Auto Rusko podílela na této sportovní události poskytnutím více než 500 vozidel ŠKODA (modely: Octavia, Yeti a Superb). ŠKODA AUTO se navíc podílela na prezentacích, souvisejících s olympiádou, a to jak přímo v Soči, tak v České republice. Česká televize přenášela své přenosy z olympiády přímo ze stánku značky ŠKODA v Soči.

Vedle olympijských her sází ŠKODA při svém sportovním spozoringu především na populární sporty, konkrétně na lední hokej a cyklistiku. Počátkem března prodloužila automobilka své již deset let trvající roli oficiálního partnera a dodavatele oficiálního vozu Tour de France o dalších pět let do roku 2018. Během mistrovství světa v ledním hokeji, které se bude konat v květnu 2014 v běloruském Minsku, bude značka ŠKODA významně zastoupena rozsáhlou flotilou vozů a řadou doprovodných akcí.