Pokud se chystáte postavit elektrické SUV, může to vypadat cool, že? Zdá se, že to je hlavní premisa designového konceptu Pura Vision společnosti Pininfarina, který bude mít premiéru na Pebble Beach a předvede „luxusní elektrické užitkové vozidlo“, které nazvali „e-LUV“. Nesmí být zaměňována s Chevy LUV.

Opravdu zajímavý koncept

Má pneumatiky s bílým pruhem, také má také přední výklopné dveře, zadní výklopné dveře a křídlové dveře. Pokud by zadní poklop byl pár dveří Lambo, skutečně by to pokrylo všechny druhy dveří, ale stále jsme ohromeni. Sekce racčích křídel se klenou nad otvory předních i zadních dveří a jsou zavěšeny na centrální horní páteři. Vzhledem k tomu, že zde není žádný B sloupek, otevřením všeho se vytvoří portál, kterým byste mohli projet Chevy LUV. Zda je toto nastavení produkčně proveditelné, se teprve uvidí, ale koncepční vozy by měly být o zkoumání vnějších možností, nikoli pouze o náhledu hotového sériového vozu.

Pura Vision je dva plus dva, na způsob Ferrari Purosangue. Mezi zadními sedadly je vinotéka, a ne typ Bartles & Jaymes, vychladí láhev vašeho oblíbeného nápoje na cestě do Hamptons, k jezeru Tahoe nebo kamkoli, kam lidé v Dubaji jezdí na dovolenou. Čalounění na horních opěradlech sedadel a čalounění stropu tvoří 30 procent vlny a 70 procent recyklovaného polyesteru, o kterém společnost říká, že „již splňuje normy odolnosti Automobili Pininfarina pro sériová vozidla“. Centrální dotykovou obrazovku lze vypnout do palubní desky pro chvíle, kdy chcete alespoň na několik minut odstranit dotykové obrazovky ze svého zorného pole.

Co se týče pohonné jednotky, Pininfarina Battista má 1877 koňských sil, takže pokud by nadcházející e-LUV dostal tuto pohonnou jednotku. I s polovinou této síly by byl stále mnohem výkonnější než jakékoli sériové SUV se spalováním. Bohužel, na to a ceny si budeme muset počkat. Zda je výkon v koních čtyřmístné číslo a cena sedmimístná, závisí na tom, jak vysoko hodlá Pininfarina jít. Na základě jejich nedávné historie by odpověď zněla: až na vrch.