Cadillac V-Series.R byl prvním závodním vozem značky, který se vrátil do 24 hodin Le Mans za více než 20 let. Po úspěchu v severoamerické třídě IMSA GTP vůz získal stupně vítězů v legendárním francouzském vytrvalostním závodě. Dostat se tam nebylo snadné. Abyste věděli, jak těžké to bylo, můžete se podívat na nový dokument Cadillacu.

No Perfect Formula

Film s názvem No Perfect Formula sleduje Cadillac Racing v jeho snaze vyhrát závody na obou stranách Atlantiku. Automobilka ve čtvrtek zveřejnila upoutávku propagující film, která podrobně popisuje nejen závodění, ale také design, vývoj, konstrukci a testování V-Series.R.

Vůz Cadillacu LMDh je velmi podobný a zcela odlišný od své konkurence. Je to jediný přirozeně plněný stroj ve třídě GTP, přičemž všechny ostatní velké automobilky volí menší přeplňované motory. To v kombinaci s klikovým hřídelem s křížovou rovinou mu dává výrazný zvuk.

Tato nejnovější třída předpisů pro hyperauta v IMSA a WEC vytvořila nejnapínavější závody sportovních vozů za poslední roky. Zajímavý by byl dokument o kterémkoli z příslušných týmů. Nahlédnout do vnitřního příběhu jediného amerického týmu, který závodí v nejvyšších úrovních motoristického sportu, je však jistě lahůdkou.

No Perfect Formula debutuje zdarma na Samsung TV Plus a také na facebookové stránce Hagerty 31. května.