Nával vládl při Dni otevřených dveří v automobilce Škoda v Mladé Boleslavi. Hlavní výrobní závod české automobilky dne 16. dubna 2011 navštívilo více než 75.000 návštěvníků z blízkého i dalekého okolí.

Den otevřených dveří v automobilce ŠKODA

U příležitosti 20. výročí spojení s koncernem Volkswagen otevřel podnik poprvé po šesti letech své brány veřejnosti. Návštěvníkům byl vedle pohledu do zákulisí výroby automobilů nabídnut i atraktivní doprovodný program pro malé i velké diváky. Zejména děti, které se dostavily v hojném počtu, byly akčním a zábavným programem nadšené. Jménem společnosti Škoda hosty přivítali předseda představenstva Prof. Dr. h.c. Winfried Vahland, člen představenstva za oblast personalistiky Bohdan Wojnar a předseda podnikové rady odborů Jaroslav Povšík.

20. výročí spojení s koncernem Volkswagen

“Zažili jsme skutečný nával návštěvníků. Obrovský zájem o náš podnik nás velice těší. Ukazuje, kolik přátel a příznivců značka v České republice má. Naši zákazníci a fanoušci udělali z automobilky Škoda v posledních letech to, čím dnes je: moderní, dynamický a na mezinárodním poli úspěšný podnik. Za to jsme jim chtěli dnes poděkovat tímto zvláštním způsobem. Právě 20. výročí spojení s koncernem Volkswagen je k tomu jako stvořené,“ zdůraznil šéf společnosti Škoda Winfried Vahland.

Mistrovský logistický výkon podniku i města

Bohdan Wojnar, člen představenstva za oblast personalistiky, jej doplnil: „Pro Škodu a pro všechny hosty to byl fantastický den. Mimořádný dík patří našim více než 700 kolegyním a kolegům, kteří dobrovolně věnovali mnoho hodin ze svého volného času přípravě tohoto dne. Svou angažovaností opět prokázali mimořádného škodováckého ducha. Chtěli bychom také srdečně poděkovat představitelům měst Mladá Boleslav a Kosmonosy, bez jejichž spoluúčasti a aktivní spolupráce by akce v této podobě nemohla proběhnout.“ Návštěvníci mohli v obou městech bezplatně využívat veřejných parkovišť i městské hromadné dopravy.

Atraktivní doprovodný program nadchl velké i malé

Hosty očekával prvotřídní doprovodný program. Největším lákadlem bylo vystoupení ABBA THE SHOW v doprovodu Londýnské národní filharmonie. Úspěch měl ale například i místní dětský sbor „Dalovické sluníčko“. Publikum nadchly další známé české hudební veličiny jako Chinaski, MIG 21, DJ Lucca, En. Dru, Monkey Business nebo Peneři strýčka Homeboye. Pro malé hosty, kteří představovali zhruba třetinu všech návštěvníků, rezervovala ŠKODA polovinu největší přístupné výrobní haly v závodě. V dětském tematickém parku si děti užily četných atrakcí, mezi nimiž nechybělo loutkové divadlo nebo živý maskot  Škodováček, který dětem rozdával sladkosti. Rodiče s malými dětmi našli zázemí v koutku pro kojící matky a batolata.