S pozitivním výsledkem ukončila ŠKODA AUTO letošní pokračování akce „Za každý prodaný vůz ŠKODA v ČR jeden zasazený strom“. Včetně poslední výsadby, která proběhla v sobotu 3. listopadu v Lysé nad Labem, je výsledkem letošního projektu 58.202 nově zasazen

Škoda Auto – 363.000 stromků

Celkem bylo s podporou společnosti ŠKODA AUTO v období let 2007 až 2012 ve vybraných regionech České republiky vysázeno zhruba 363.000 stromků.

„Díky společnosti ŠKODA AUTO je naše země i v letošním roce opět o něco zelenější,“ říká Petr Pečenka, ředitel ŠKODA AUTO Česká republika. „Pozitivní dopady této akce jsou patrné v několika směrech: zajišťuje viditelně hezčí životní prostředí, posiluje spolupráci automobilky s regiony a aktivně zapojuje naše zaměstnance. ŠKODA tak dokazuje svou ekologickou i společenskou odpovědnost,“ doplňuje Pečenka.

Pátý ročník ekologického projektu

Zaměstnankyně a zaměstnanci hráli od počátku projektu „Za každý prodaný vůz ŠKODA v ČR jeden strom“ velice důležitou roli. Aktivně se podíleli na vyhledávání vhodných ploch, podávají návrhy pro místa výsadby a při výsadbě sami přikládají ruku k dílu. Tato aktivita současně posiluje vztah zaměstnanců k místům, ve kterých žijí a pracují, což je už od počátku jedním z důležitých cílů akce.

České Švýcarsko a Krkonošský národní park

Celkem 21 obcí a neziskových organizací bylo v letošním roce obdarováno prostředky na nové stromky. Z toho 13 příjemců bylo zcela nových, s osmi partnery byla prodloužena spolupráce z minulých let. Těžištěm ročníku 2012 byla opatření v národních parcích České Švýcarsko a Krkonošský národní park. Tisíce stromků vysázených Společností přátel přírody – Čmelák rovněž obohatilo lesy na Ještědském hřebeni. Ke zlepšení stavu zeleně došlo v obcích Potštejn, Plazy, Bělá p. Bezdězem, Dobrovice nebo Chudíř.

K dlouholetým partnerům patří také například město Bakov. K více než 10.000 stromkům z uplynulých let přibylo dalších 7.000 dalších rostlin pro rekultivaci bývalé skládky odpadu.

Poslední výsadba proběhla 3. listopadu 2012 v Lysé nad Labem.