A vítězem se stává: Již popatnácté vítězí automobilka v soutěži ‚Českých 100 nejlepších’ a získává tak titul nejlepší české firmy. ŠKODA AUTO je v rámci ‚Českých 100 nejlepších’ s přehledem nejúspěšnější firmou. Organizátorem soutěže ‚Českých 100 nejlepší

Českých 100 nejlepších

Bilance společnosti ŠKODA AUTO od vzniku soutěže ‚Českých 100 nejlepších’ před 20 lety je vynikající – patnáct prvních a pět druhých míst. Opakované vyznamenání nejlepší českou firmou podtrhuje postup automobilky ŠKODA AUTO do nejvyšší ligy mezinárodních automobilových výrobců. Toto ocenění současně dokládá velký význam firmy pro českou ekonomiku. Výběr probíhá na základě hlasování zhruba 20 000 písemně oslovených zástupců z oblasti ekonomiky a politiky. Slavnostní vyhlášení výsledků se konalo 27. listopadu na Pražském hradě.

„Z opětovného vyznamenání máme velkou radost,“ říká člen představenstva společnosti ŠKODA AUTO zodpovědný za oblast personalistiky Bohdan Wojnar. „Toto vyznamenání naplňuje hrdostí celý náš tým. Fantastický vývoj společnosti ŠKODA AUTO v posledních pětadvaceti letech je založen na skvělém týmovém výkonu, vynikajících automobilech a samozřejmě těsném sepjetí s koncernem Volkswagen. Podstatným způsobem přispěl k úspěchu také náš sociální partner podnikové Odbory KOVO. Díky historicky prvnímu překročení hranice 1 milionu vyrobených a prodaných vozů během jediného kalendářního roku se ŠKODA AUTO v roce 2014 definitivně etablovala do klubu mezinárodních objemových výrobců. V následujících letech budeme v nastaveném úspěšném kurzu firmy pokračovat,“ říká Wojnar.

ŠKODA AUTO

Krok za krokem se ŠKODA během uplynulého čtvrtstoletí vyvinula v mezinárodně úspěšnou automobilku se zastoupením na více než 100 trzích celého světa. Zvláště v posledních pěti letech byl vývoj značky velmi dynamický. Aktuálním vrcholem největší modelové ofenzívy během 120leté historie firmy je nová ŠKODA Superb. Díky výraznému designu, podmanivým technickým kvalitám a nejlepší prostornosti ve své třídě posunula nová vlajková loď značky ŠKODA laťku ve svém segmentu. Nová ŠKODA Superb navíc ukazuje, že design, hodnota a emocionalita značky dostávají nový význam.

S nejlepší modelovou paletou všech dob udržuje ŠKODA v roce 2015 svůj úspěšný kurs. Od ledna do října vzrostly celosvětové prodeje o 1,7 procenta na rekordní hodnotu 880 000 vozů.

Pro pokračování pozitivního vývoje značky bude ŠKODA AUTO v následujících letech svou modelovou paletu i nadále rozšiřovat. V tomto ohledu budou také realizovány rozsáhlé investice do domácích výrobních závodů. ŠKODA investuje na 259 milionů euro do modernizace a rozšíření závodu v Kvasinách. Do roku 2018 zde bude vytvořeno až 1 300 nových pracovních míst, výrobní kapacita závodu vzroste na 280 000 vozů ročně. V hlavním závodě Mladá Boleslav se aktuálně buduje nová lisovna za zhruba 86 milionů euro, v níž se od roku 2017 budou moci poprvé ve společnosti ŠKODA AUTO lisovat velké hliníkové díly karoserie.

V závodě ve Vrchlabí ŠKODA AUTO aktuálně rozšiřuje kapacity na výrobu dvouspojkové převodovky DQ 200 z 1 500 na 2 000 kusů denně. Nezbytné investice k tomuto účelu dosahují 25 milionů euro. Vytvořeno bude až 200 nových pracovních míst. V polovině listopadu bylo závodu ve Vrchlabí uděleno vyznamenání ‚Továrna roku 2015’ v kategorii ‚Vynikající rozvoj výrobního místa’.

V České republice u společnosti ŠKODA AUTO pracuje přibližně 25 000 zaměstnanců. Více než 150 000 jich působí u dodavatelů. Od roku 1991 investovala ŠKODA v České republice více než 300 miliard korun do výrobních procesů a závodů v Mladé Boleslavi, Kvasinách a Vrchlabí.

Společnost ŠKODA AUTO je jedinou automobilkou, která v České republice nejen vyrábí, ale i kompletně vyvíjí své vozy. V technickém vývoji firmy je zaměstnáno téměř 2 000 kvalifikovaných specialistů, inženýrů, designérů a konstruktérů. Vývojové a technologické centrum ŠKODA AUTO v Mladé Boleslavi je celosvětově čtvrtým největším vývojovým centrem koncernu Volkswagen.