Reprezentativní expozice ŠKODA AUTO na Mezinárodním autosalonu v Moskvě (29. 08. až 09. 09. 2012) odráží růstové ambice značky na ruském trhu. Magnetem stánku bude představení akčního modelu ŠKODA Yeti Sochi, který připomíná angažovanost automobilky jako

ŠKODA Yeti Sochi

Svou prodejní premiéru v Rusku přitom akční model oslaví již v roce 2013. ŠKODA AUTO ohlašuje příchod svého kompaktního modelu Rapid do Ruska. Novinka určená pro místní trh začne sjíždět z linky závodu Volkswagen Group Rus v Kaluze začátkem roku 2014. Vedle své aktuální modelové palety ŠKODA AUTO v Moskvě uvádí také v premiéře vůz Yeti s motorem 1,4 TSI v kombinaci se sedmistupňovou dvouspojkovou převodovkou DSG.

Mezinárodní autosalon Moskva

„Rusko je jedním z pilířů našich mezinárodních růstových plánů a má rozhodující význam pro naši Růstovou strategii 2018,“ říká Prof. Dr. h.c. Winfried Vahland, předseda představenstva společnosti ŠKODA AUTO. „Tato země je jedním z nejrychleji rostoucích trhů na celém světě a skýtá společnosti ŠKODA AUTO obrovský potenciál růstu. V příštích letech zde chceme důsledně pokračovat v dynamickém rozvoji. Pro další zvýšení našich prodejů v této zemi budeme v budoucnu navyšovat výrobní kapacity,“ dodává Vahland.

ŠKODA AUTO

Do roku 2018 chce automobilka za pomoci modelové ofenzívy zvýšit své celosvětové prodeje na minimálně 1,5 milionu vozů ročně. Za tímto účelem chce ŠKODA AUTO v příštích letech uvádět na trh jeden nový, nebo modernizovaný model v průměru každých šest měsíců. Tato největší modelová ofenzíva v dosavadní historii značky se promítne také do nabídky modelové palety v Rusku.

Název akčního modelu ŠKODA Yeti Sochi se odvolává na místo konání Zimních olympijských her v roce 2014 na pobřeží Černého moře. ŠKODA AUTO se na této sportovní událost podílí spolu s dalšími značkami koncernu Volkswagen v rámci automobilového partnerství. Akční model ŠKODA Yeti Sochi v bílé barvě Candy, který má v Moskvě svou výstavní premiéru, zaujme nejen atraktivním designem ve stylu zimních olympijských her, ale také bohatou výbavou, pohonem všech kol, výkonným motorem 1,8 TSI/112 kW a automatickou šestistupňovou dvouspojkovou převodovkou. Na trh bude model uveden v roce 2013.

Důležitou roli v růstových plánech ŠKODA AUTO v Rusku hraje nový Rapid. Rapid, který efektně vyplňuje nabídku mezi modely Fabia a Octavia, do Ruska přijde jako šestá modelová řada značky ŠKODA. Tento model bude od počátku roku 2014 vyráběn v ruském závodě společnosti Volkswagen Group Rus v Kaluze. ŠKODA AUTO v současné době prověřuje, zda by už před tímto termínem bylo možno zahájit prodej vozů dovážených z Mladé Boleslavi.

ŠKODA Rapid

„ŠKODA Rapid stanovuje nová měřítka v segmentu kompaktních vozů a dále podpoří dobrou pozici naší značky v Rusku,“ zdůraznil Prof. Vahland. „Jsme si jisti, že Rapid bude u ruských zákazníků úspěšný, že si do této země najde svou cestu. ŠKODA Rapid je prostorný, elegantní a zároveň cenově výhodný vůz pro celou rodinu. Přesvědčí svými chytrými řešeními, technikou na úrovni doby a vysokou hospodárností,“ dodává Vahland. Za cílovou skupinu modelu ŠKODA Rapid považuje automobilka zejména rodiny, které hledají prostorný hlavní vůz za dostupnou cenu a navíc v kvalitě obvyklé pro značku ŠKODA.

Mezinárodní premiéru v Moskvě oslaví také Yeti s motorem 1,4 TSI v kombinaci s dvouspojkovou převodovkou DSG. Kompaktní SUV, které bude na autosalonu představeno ve výbavě Elegance a v černé metalické barvě Magic, přesvědčí zákazníky kombinací výkonu 90 kW a komfortu řazení sedmistupňové dvouspojkové převodovky. Na ruský trh bude uveden počátkem roku 2013.

Ve svých růstových plánech staví ŠKODA AUTO na vynikajících základech. V prvních sedmi měsících roku 2012 prodala značka v Rusku více vozů než kdykoli předtím ve stejném období: dodávky ruským zákazníkům vzrostly v období od ledna do července o 41,5 % na 54 700 vozů, ve stejném období minulého roku to bylo 38 700 vozů. Automobilka tak pokračovala v úspěšném vývoji uplynulých let. V letech 2005 až 2011 ŠKODA AUTO své roční prodeje v Rusku zvýšila z 7 500 na 74 100 vozů, tedy téměř na desetinásobek.

ŠKODA na Mezinárodním autosalonu v Moskvě 2012:
› Expozice ŠKODA AUTO: Pavilon 3, hala 14
› Plocha stánku ŠKODA AUTO: 1 160 m2
› Koncernový večer Volkswagen: 28. 08. 2012
› Novinářské dny: 29. 08. – 30. 08. 2012
› Tisková konference ŠKODA AUTO: 29. 08. 2012, 16:50 hod.
› Dny pro veřejnost: 31. 08. – 09. 09. 2012