ŠKODA Citigo je nově v nabídce také s pohonem na stlačený zemní plyn. Ekologická verze Citigo CNG Green tec vyniká spotřebou 4,4 m3 zemního plynu na 100 kilometrů a emisemi CO2 na úrovni pouhých 79 g/km. S tímto pohonem v modelové řadě Citigo nastavila ŠK

„ŠKODA Citigo je na trhu velice úspěšná,“ říká Werner Eichhorn, člen představenstva společnosti ŠKODA AUTO za oblast prodeje a marketingu. „Tento vůz byl zákazníky mimořádně kladně přijat. S ekologickou variantou na stlačený zemní plyn bude naše modelová řada Citigo ještě atraktivnější.“

ŠKODA Citigo CNG Green tec

Stanovuje nová měřítka v oblasti šetrnosti k životnímu prostředí. V málokterém jiném voze této třídy lze cestovat tak pohodlně, bezpečně a současně ekologicky jako ve voze Citigo na stlačený zemní plyn. Emise CO2 vozu ŠKODA Citigo CNG Green tec činí pouze 79 g/km. Tohoto výsledku je dosaženo využitím kombinace ekologického paliva v podobě stlačeného zemního plynu a ekologického paketu Green tec. Paket Green tec se skládá z prvků jako systém Start-Stop, rekuperace brzdné energie a pneumatiky se sníženým valivým odporem.

Citigo s motorem o výkonu 50 kW (68 PS) spotřebuje pouze 4,4 m3 zemního plynu na 100 km. Dojezd vozu činí 620 km (400 km na plyn, 220 km na benzin). Obě nádrže na zemní plyn mají celkovou kapacitu 72 litrů (12 kg CNG). Větší z obou nádrží je umístěna za zadní nápravou v prostoru vzniklém odstraněním prohlubně pro náhradní kolo. Menší plynová nádrž se nachází v bezprostředním sousedství desetilitrové rezervní nádrže na benzin.

S modelem ŠKODA Citigo je česká automobilka již téměř rok přítomna v rostoucím segmentu malých městských vozů. Mimořádný důraz je u tohoto voze kladen na bezpečnost. Jako vůbec první minivůz získalo Citigo společně s modely up! značky Volkswagen a SEAT Mii nejlepší možné hodnocení v nárazovém testu Euro NCAP v podobě pěti hvězdiček. Poprvé ve voze značky ŠKODA je pro ochranu řidiče a spolujezdce použit i boční airbag Head–Thorax s ochranou hlavy. Spolu s tuhou konstrukcí karoserie a dalšími prvky výbavy poskytuje Citigo ve své třídě příkladný paket pasivní bezpečnosti.

City Safe Drive

Novinkou a vrcholem bezpečnosti ve třídě minivozů je nový systém City Safe Drive s funkcí nouzového brzdění. V závislosti na rychlosti a situaci v provozu může automatická aktivace brzd zmírnit důsledky nárazu, nebo kolizi dokonce zcela zabránit.

Model Citigo je v nabídce ŠKODA AUTO od konce roku 2011. Vůz ve třídveřovém a pětidveřovém provedení nabízí hodnoty vnitřní prostornosti na úrovni typické pro vozy ŠKODA. Žádný z konkurentů mimo koncern Volkswagen nenabízí větší objem zavazadlového prostoru (251 litrů) a vnitřní šířku (1,36 metru). Po sklopení zadních opěradel vzroste objem zavazadlového prostoru u pětidveřové verze na 959 litrů. Díky rozvoru o délce 2,42 m uvnitř najdou čtyři osoby dostatek místa pro pohodlné cestování i na delší vzdálenosti. Nastupování na zadní sedadla u třídveřové verze usnadňuje funkce Easy Entry.

Simply Clever

Pohodu na palubě zaručuje nejen logické a přehledné uspořádání ovládacích prvků, ale ve vyšších stupních výbav také dvoubarevná přístrojová deska. Díky řadě chytrých prvků je nové Citigo skutečným vozem ŠKODA. Důkazem rozsáhlé aplikace firemní filozofie Simply Clever jsou četné odkládací a úložné prostory, držáky nápojů a multimediálních zařízení, stejně jako síťové kapsy na bocích opěradel předních sedadel. K bezpečné přepravě předmětů v zavazadlovém prostoru slouží praktický síťový program.

Za hlavní cílovou skupinu modelu Citigo považuje ŠKODA AUTO mladé řidiče, rodiny, které potřebují další vůz a řidiče ve zralém věku. Jejich společným jmenovatelem je důraz na náklady, ale současně také na kvalitu, praktičnost, design a bezpečnost. ŠKODA Citigo je pro ně perfektním ztělesněním těchto požadavků. V závislosti na konkrétních trzích mohou zákazníci vybírat až ze tří variant výbavy: Active, Ambition a Elegance.

Vedle nového pohonu na stlačený zemní plyn se ŠKODA Citigo může pochlubit i dalšími novinkami. Od 45. kalendářního týdne 2012 bude model nabízen s novou generací volantů a řadicích pák. Ve výbavových stupních Ambition a Elegance pak budou nově k dispozici praktický háček na zavěšení tašky integrovaný do mechanismu otevírání odkládací schránky před spolujezdcem a držák fotografií na středovém panelu.