› ŠKODA E-shop vykázal v pátém roce existence meziroční nárůst obratu o více než 43 %
› V roce 2016 zavítalo na stránky ŠKODA E-shopu bezmála 1,4 milionu návštěvníků
› Obratově nejúspěšnějším měsícem byl říjen s meziročním nárůstem 90 %
› Dvě třetiny zákazníků využívá zaslání zboží zdarma k nejbližšímu dealerovi ŠKODA

ŠKODA Originálního příslušenství

Internetový prodej značkového zboží i ŠKODA Originálního příslušenství je u zákazníků stále oblíbenější. V uplynulém roce se tak automobilce ŠKODA AUTO dařilo nejen v prodejích automobilů, ale rovněž v segmentu e-commerce. Oficiální ŠKODA E-shop zaznamenal meziroční nárůst obratu přes 43 % a současně s tím se zvýšil i počet návštěvníků stránek ŠKODA E-shopu na téměř 1,4 milionu.

Prodej zboží přes internet nabírá v Česku na dynamice. Od roku 2012 se téměř zdvojnásobila částka, kterou zákazníci utratí v tuzemských e-shopech a za rok 2016 vykázal český segment e-commerce tržby 98 miliard Kč1), což představuje meziroční nárůst o téměř 21 %. Tento pozitivní spotřebitelský trend následoval také oficiální ŠKODA E-shop, avšak s více než dvojnásobnou dynamikou – s nárůstem obratu o více než 43 % byl pro ŠKODA E-shop loňský rok s přehledem rekordní.

Stránky ŠKODA E-shopu vloni navštívilo téměř 1,4 milionu návštěvníků a obrat e-shopu se meziročně zvýšil o více než 43 %. Oblast merchandise (dárkové předměty ŠKODA) zaznamenala růst o téměř 54 %. Prodeje ŠKODA Originálního příslušenství, které prochází náročnými testy a samozřejmě má i potřebné homologace, pak vzrostly o 40 %. Podle měsíčních statistik byl nejúspěšnějším měsícem říjen, v němž se tržby e-shopu oproti říjnu 2015 zvýšily o téměř 90 %. Za tímto úspěchem stojí rostoucí obliba internetového prodejního kanálu při pořizování výhodných kompletních sad zimních pneumatik a kol, které jsou u valné většiny objednávek zaslány přímo k nejbližšímu prodejci ŠKODA, který se postará o jejich odbornou montáž.

Doprava objednávky k autorizovaném partnerovi ŠKODA je vždy zdarma a tuto možnost využívají dvě třetiny zákazníků e-shopu, kteří rovněž benefitují z faktu, že má ŠKODA AUTO v Česku přes 200 autorizovaných partnerů a tedy zároveň i velmi hustou síť výdejních míst e-shopu. Pro objednávky nad 700 Kč (vč. DPH) je v současné době doprava zdarma i při zasílání na libovolnou adresu v ČR.

V roce 2016 patřily mezi nejprodávanější položky již zmíněné sady zimních pneumatik s originálními disky kol pro modely FABIA a RAPID. Zájem byl rovněž o praktické gumové koberce pro model OCTAVIA a mezi nejprodávanějšími produkty nechybí ani atestovaná autolékárnička ŠKODA či sluneční brýle z kolekce Monte Carlo. Velmi se dařilo také segmentu jízdních kol ŠKODA, který zaznamenal meziroční nárůst obratu o více než 300 %, což představuje takřka 450 prodaných jízdních kol.