Dnes v České republice Škoda Auto uvádí na trh nový akční model. Nabídku modelové řady Fabia rozšiřuje Škoda Fabia Monte Carlo.

Vůz již v sobotu v rámci jubilejního 100. ročníku Rally Monte Carlo představil Prof. Dr. h.c. Winfried Vahland, předseda představenstva společnosti Škoda Auto. Sportovně laděný hatchback spojuje emoce motoristického sportu s praktičností, tolik typickou pro vozy značky Škoda.Česká automobilka se v motoristickém sportu angažuje už 110 let. Škoda Fabia Monte Carlo připomíná sportovní úspěchy, kterých společnost Škoda Auto v posledních letech dosáhla. Speciální edice, vytvořená u příležitosti 110. jubilea motoristického sportu značky Škoda nezapře sportovní geny, zděděné po soutěžním speciálu Škoda Fabia Super 2000.

U příležitosti představení vozu prohlásil Prof. Dr. h.c. Winfried Vahland, předseda představenstva společnosti Škoda Auto: „Mimořádně emocionální design, sportovní odladění a precizní zpracování modelu Fabia Monte Carlo podtrhují snahu značky Škoda přenášet zkušenosti ze závodní dráhy i na sériové modely. Fabia Monte Carlo představuje emocionální vrchol naší kompaktní modelové řady Fabia.“

Výbava modelu Fabia Monte Carlo vychází ze stupně výbavy Ambiente. Již v základním provedení disponuje vůz sportovním podvozkem. Paleta zážehových a vznětových motorů pokryje – v závislosti na jednotlivých trzích – výkonnostní škálu od 44 kW do 77 kW. Všechny výkonové verze budou nabízeny s manuální pětistupňovou převodovkou. Charakteristické jsou pro vůz černě lakované plastové kryty spodní části karoserie, střecha a kryty zpětných zrcátek v černé barvě, černá maska chladiče a tmavě tónované světlomety. Černě nalakované jsou i 16“ hliníkové disky Comet. Za příplatek budou k dispozici 17“ hliníkové disky v designu Trinity.

Barevná paleta vozu byla sestavena s ohledem na černě lakovanou střechu. Zákazník může volit mezi sedmi odstíny vrchního laku, v nabídce jsou: červená Corrida, stříbrná Brilliant, černá Magic, bílá Candy, šedá Anthrazit, žlutá Gelb a béžová Cappuccino.

V interiéru je možno volit mezi černým provedením a kombinací černé se vsazenými červenými plochami v sedačkách a výplních dveří. Obě varianty mají černý strop, sportovní sedačky, malý kožený paket (volant, potažený perforovanou kůží s červeným obšitím, kůží potažené madlo ruční brzdy a manžetu řadicí páky – při červeném interiéru taktéž s červeným obšitím), prahové lišty a kovové kryty pedálů.

Zákazníci v České republice si mohou první exempláře Fabie Monte Carlo objednat u všech autorizovaných prodejců značky Škoda už od 24. ledna 2011.

 

Související článek Škoda Fabia Monte Carlo

Fotogalerie Škoda Fabia