Škoda Auto se tradičně angažuje v motorsportu a nadcházející rok bude této tradici již 110 let. RS varianty modelových řad Octavia a Fabia jsou populární volbou pro sportovně zaměřené řidiče. Nyní přichází Fabia RS v limitované edici.

Pří příležitosti výročí sto deseti let Motorsportu značky Škoda Auto a jako oslavu vítězství vozu Fabia S2000 v mezinárodním rally šampionátu IRC představuje Škoda Auto limitovanou edici vozů Fabia RS. Zákazníkům bude k dispozici celkem 200 vozů v barvách vítězné Fabia S2000. Limitovaná edice bude v nabídce v zelené barvě Rally green s bílou střechou, bílými litými koly a polepy v barvách S2000.

Model Fabia RS byl představen na letošním mezinárodní autosalonu v Ženevě a přinesl do Škoda Auto technologickou novinku v podobě čtyřválcového benzinového motoru s dvojitým přeplňováním, který při objemu pouhých 1,4 litru dosahuje výkonu 132 kW.  Spolu s výkonným agregátem Fabia poprvé v tomto segmentu nabídla také funkci XDS, která při průjezdu zatáčkou elektronicky přibrzdí přední vnitřní kolo, což má za následek zvýšení točivého momentu na vnějším předním kole. Otáčivý moment, který tím vzniká, dává vozu při průjezdu zatáčkou vysokou agilitu.

 

Škoda-Auto představuje vozy Fabia RS a Fabia Combi RS

 

Škoda-Auto zahájila sériovou výrobu modelové řady Fabia – RS a Greenline II