Nová ŠKODA Fabia je tak všestranně individualizovatelná jako nikdy předtím. Se 125 barevnými kombinacemi lze splnit téměř všechna přání zákazníků. Česká automobilka nyní prezentuje zcela mimořádnou kreativní interpretaci nového vozu: ŠKODA Fabia Street Ar

ŠKODA Fabia

„Nová ŠKODA Fabia je emocionálnější než kdykoli předtím, je to dokonalý vůz pro dnešní moderní městskou mobilitu,“ říká člen představenstva společnosti ŠKODA AUTO za oblast prodeje a marketingu Werner Eichhorn. „Přeměna vozu v umělecké dílo podtrhuje emocionální ambice značky. Spolupráce s renomovaným umělcem Armandem Gomesem nás velice těší. Touto neotřelou akcí obohacujeme modelovou ofenzívu novými kreativními nápady,“ dodává Eichhorn. Umělecká akce proběhla koncem října v Lisabonu v rámci mezinárodní tiskové prezence nové generace modelu ŠKODA Fabia.

ŠKODA Fabia Street Art vznikala v několika krocích. Armando Gomes nejprve na karoserii vozu nanesl linie a geometrické tvary. Poté jednotlivé plochy nastříkal různými barvami. Umělce přitom podporovali lifestyloví novináři z celého světa, kteří měli možnost novou Fabii v rámci jejího představení vyzkoušet.

Armando Jorge Aires da Costa Gomes

Portugalský umělec Armando Jorge Aires da Costa Gomes je považován za jednoho z nejvýznamnějších tvůrců graffiti na světě. Jednatřicetiletý Gomes žije a pracuje v Lisabonu. Vedle graffiti je portugalský výtvarník aktivní i jako designér, ilustrátor a filmový producent.

Nová ŠKODA Fabia je nejnovějším kouskem v rámci největší modelové ofenzívy v historii značky ŠKODA. Třetí generace modelu Fabia má dále posilovat úspěch značky na světových trzích. Zcela nově vyvinutý malý vůz nabízí ve všech ohledech ‚více auta’ a stanovuje měřítka ve své třídě. Nová Fabia nedávno vstoupila na první evropské trhy. Od počátku roku 2015 ji následuje nová ŠKODA Fabia Combi.

Jako první sériově vyráběný model značky představuje nová Fabia vývoj tvarosloví značky ŠKODA směrem k expresivnějšímu, emocionálnějšímu designu. Velký důraz je kladen na individualitu. Nová Fabia se nabízí v 15 barvách. Na bázi promyšleného ‚Colour Conceptu‘ si může zákazník vybírat z až 125 různých kombinací barev střechy, A-sloupků, krytů zpětných zrcátek a kol.