Již pojedenácté ŠKODA AUTO letos jako oficiální sponzor a dodavatel oficiálního vozu podpoří Tour de France. Jádrem podpory značky ŠKODA, která souvisí s nejslavnějším cyklistickým závodem na světě, je flotila asi 250 vozů.

Tour de France

Jako ‚mobilní dispečink’ ředitele Tour bude opět fungovat červená ŠKODA Superb, jedoucí v čele pelotonu. Letošní Tour de France se koná od 5. do 27. července.

„Aktivity značky ŠKODA na Tour de France již jedenáct let korunují cyklistický sponzoring naší společnosti,“ říká Werner Eichhorn, člen představenstva společnosti ŠKODA AUTO zodpovědný za oblast prodeje a marketingu. „Naše silné zastoupení na nejslavnějším cyklistickém závodě světa trvale posiluje image a známost značky. Podpora Tour a cyklistiky je více než klasický sponzoring – je to srdeční záležitost celého podniku, vždyť naše kořeny sahají právě až k výrobě jízdních kol, kterou zahájili naši zakladatelé Laurin a Klement,“ dodává Eichhorn.

ŠKODA AUTO

Tour de France 2014 začíná 5. července v Leedsu – první tři etapy se letos jedou v Anglii. Po celkem 21 etapách dojedou jezdci 27. července do cíle na bulváru Champs-Elysées v Paříži. ŠKODA je, tak jako v předchozích ročnících, partnerem ‚bílého trikotu’ pro nejlepšího jezdce do 25 let.

Začátkem března česká automobilka prodloužila sponzoring Tour o dalších pět let do roku 2018. Dohoda navíc zahrnuje i sponzorskou podporu závodu okolo Španělska (‚La Vuelta’) i dalších mezinárodních závodů.

ŠKODA Octavia Combi a ŠKODA Superb

Jádrem sponzoringu Tour de France je i v letošním roce velká flotila vozů značky ŠKODA. Zhruba 250 vozů – zejména modelů ŠKODA Octavia Combi a ŠKODA Superb – bude v roli doprovodných vozů v provozu prakticky 24 hodin denně. Flotila hraje hlavní roli už od počátku partnerství Tour de France se značkou ŠKODA. Každoročně tyto vozy ujedou zhruba 2,8 milionu kilometrů. Celkem tedy flotila vozů ŠKODA od roku 2004 ujela téměř 28 milionů kilometrů – a to bez jediného zastavení v důsledku technické závady.

‚Red Car’- červená ŠKODA Superb

Pro všechny fanoušky je už z velké dálky viditelný tzv. ‚Red Car’: červená ŠKODA Superb na čele pelotonu. Vůz během Tour slouží jako ‚mobilní dispečink’. Odsud vydává ředitel Tour každé ráno povel ke startu, organizuje dopravu kolem pelotonu a odsud komunikuje s traťovými rozhodčími. Za tímto účelem má vůz rozsáhlou technickou výbavu. Mimo jiné je vybaven sedmi radiovými kanály, kterými přijímá informace a vydává pokyny.

Navíc je ‚Red Car’ jediný vůz, který smí spolu s jezdci každý den přejet cílovou čáru každé etapy. Pro nasazení v rámci závodu je Superb nalakován červeným odstínem ‚Corrida’.

Na zadním sedadle Superbu sedí ředitel Tour Christian Prudhomme. „Superb miluji. Je to skvělý vůz. Měřím 190 centimetrů a jsem tedy stejně velký jako můj řidič. Přesto si vzadu mohu velice pohodlně sednout a dokonce si přehodit nohu přes nohu. A nejvíc se těším na obrovskou panoramatickou prosklenou střechu,“ dodává Prudhomme. Ředitelský Superb byl vybaven speciálním panoramatickým střešním oknem, které se po stisknutí tlačítka otevírá odzadu dopředu. Při otevřené střeše se tak může Prudhomme vzadu i postavit a sledovat dění na trati závodu.

‚WeLoveCycling.com’

ŠKODA doplňuje sponzoring Tour de France i širokou komunikační kampaní. Její součástí je i zcela nově vyvinutá internetová prezentace ‚WeLoveCycling.com’, která nabízí online-reportáže, filmy a krátké zprávy ze světa cyklistiky. Na těchto webových stránkách se fanoušci cyklistiky navíc mohou zúčastnit také soutěže o ceny a vyhrát pak mimo jiné i jeden den v pelotonu Tour de France. Automobilka představuje svou podporu Tour také na sociálních sítích, mj. na profilu facebook.com/skoda-cycling. Další informační platformou jsou internetové stránky www.skoda-radsport.de.

Tour de France je jedna z největších sportovních akcí na světě. Větší sledovanost mají pouze mistrovství světa ve fotbale a olympijské hry. V roce 2013 jen kolem trati povzbuzovalo jezdce zhruba 12 milionů diváků, další zhruba 3,5 miliardy diváků na celém světě sledovali závod na televizních obrazovkách.