Více než 115.000 čtenářů časopisu ,auto motor und sport‘ rozhodlo: ŠKODA Octavia a ŠKODA Superb jsou ,Nejlepší auta roku 2014‘ ve svých kategoriích. Mezi malými vozy se ŠKODA Fabia umístila na skvělém třetím místě mezi importovanými vozy. Pro českou autom

ŠKODA Octavia

Nová ŠKODA Octavia je rozený vítěz: třetí generace bestselleru této tradiční značky hned napoprvé skokově postoupila mezi první desítku německé statistiky registrací. Nyní přesvědčila jednička mezi importovanými vozy také čtenáře odborného časopisu ‚auto motor und sport‘: zvolili Octavii ,Nejlepším vozem roku 2014‘ v kategorii importovaných kompaktních vozů. I přes silnou konkurenci dalo tomuto úspěšnému modelu hlas 18,4 procenta účastníků.

ŠKODA Superb

Sériovým vítězem je Superb: Vlajkovou loď modelové palety značky ŠKODA zvolili čtenáři ‚auto motor und sport‘ již počtvrté za sebou nejlepším importovaným vozem střední třídy. V letošním roce získal Superb 22,2 procent hlasů.

ŠKODA Fabia

Místo na stupních vítězů si pojistila také ŠKODA Fabia. V hodnocení importovaných malých vozů hlasovalo 8,6 procenta všech účastníků pro Fabii, která se tak umístila na pěkném třetím místě.

auto motor und sport‘

„Velice nás těší, že se nám v letošním roce s modely ŠKODA Octavia a ŠKODA Superb podařilo přesvědčit čtenáře časopisu ,auto motor und sport‘,“ říká Dr. Frank Welsch, člen představenstva společnosti ŠKODA AUTO za oblast Technického vývoje, při udílení cen ve Stuttgartu. „Výsledek ukazuje, že značka ŠKODA pro své zákazníky vyrábí správná auta: praktické, atraktivní, kvalitní vozy s moderní technikou a Simply Clever nápady se skvělým poměrem ceny a užitné hodnoty.“

ŠKODA AUTO

Zejména nová generace modelu Octavia je pro společnost ŠKODA AUTO trefou do černého, automobilka za ni sklízí renomovaná ocenění. V Německu zvolili čtenáři časopisů ‚AUTOStraßenverkehr’ a ‚Eltern’ model Octavia ‚Rodinným vozem roku’. Octavia RS byla navíc čtenáři odborného časopisu ‚Auto Bild Sportscars’ vyhlášena nejsportovnějším sériovým modelem roku 2013. V Rusku zase zvolili čtenáři časopisu ‚Za Rulem’ model Octavia vítězem v kategorii ‚Nejlepší poměr ceny a užitné hodnoty’. Ve Švýcarsku se Octavia umístila na skvělém druhém místě v anketě ,Nejoblíbenější auto Švýcarů’, pořádané týdeníkem ‚Schweizer Illustrierte’. Ve Finsku, Dánsku, Slovinsku, Litvě a Lotyšsku se třetí generace modelu Octavia stala ‚Autem roku’. Octavia je úspěšná i na domácím českém trhu: Nedávno získala titul ‚Auto roku 2014’ v hlasování veřejnosti.

Nová ŠKODA Octavia byla navíc nominována do finále ankety ‚Car of the Year 2014’. Do tohoto takzvaného ,Shortlistu’ ankety evropský vůz roku, jedné z nejrenomovanějších a nejsledovanějších automobilových cen na světě, postoupilo jen sedm ze 30 vozů. Vítěz bude oznámen na začátku března v Ženevě.