ŠKODA Octavia třetí generace sklízí jeden úspěch za druhým. Nejnovějším důkazem je zisk ocenění za nejlepší dovážený automobil kompaktní třídy ve čtenářské anketě ‘Best Cars 2015’, kterou pořádá německý automobilový časopis ‘auto motor und sport’ (ams). O

ŠKODA Octavia

Také na trzích je ŠKODA Octavia prodejním šlágrem: společnost ŠKODA AUTO dosud dodala zákazníkům již 500.000 vozů Octavia třetí generace. V roce 2014 se prodej tohoto modelu zvýšil celosvětově o 8,1 procenta na 388 000 kusů. V západní Evropě činil v roce 2014 nárůst prodeje dokonce 22,5 procenta. V ČR, Maďarsku, Finsku, Polsku, na Slovensku, v Chorvatsku, Bosně a Hercegovině a na Islandu byla ŠKODA Octavia v loňském roce nejprodávanějším novým vozem na trhu.

,Auto, Motor und Sport‘

„Octavia je pro společnost ŠKODA AUTO něčím zcela mimořádným. Do vývoje tohoto vozu jsme dali to nejlepší, co jsme mohli. Ocenění od čtenářů časopisu ,Auto, Motor und Sport‘ je důkazem, že jsme udělali spoustu věcí správně,“ vysvětluje předseda představenstva společnosti ŠKODA AUTO Prof. Dr. h.c. Winfried Vahland.

Třetí generace vozu ŠKODA Octavia je v každém ohledu třídou sama pro sebe. Je největší, nejpraktičtější, nejbezpečnější, nejpohodlnější, nejlehčí a nejekologičtější Octavií všech dob. Navíc je nová modelová řada tak mnohostranná jako nikdy předtím. V nabídce najdeme rovnou osm variant: Octavia, Octavia 4×4, Octavia Combi, Octavia Combi 4×4, Octavia RS, Octavia G-TEC, Octavia Scout a mimořádně ekologická Octavia GreenLine. V Evropě se navíc nabízí provedení Octavia L&K s exkluzivní výbavou.

Vynikajících vlastností a mnohostranných předností vozu ŠKODA Octavia si cení nejen zákazníci, ale také automobiloví odborníci a odborné sdělovací prostředky. Se ziskem 44 vítězství v renomovaných národních a mezinárodních automobilových anketách patří ŠKODA Octavia k vozům s největším počtem ocenění ve své třídě. Třetí generace tohoto modelu získala za poslední dva roky ocenění v celkem dvanácti zemích, jako např. v ČR, Německu, Číně, Rusku, Indii a dokonce v Austrálii. U vozu Octavia se oceňuje především to, že se jedná o rodinný, vysoce funkční vůz se stabilní zůstatkovou hodnotou, vynikajícím poměrem ceny a užitné hodnoty a v neposlední řadě s atraktivním designem.