ŠKODA Octavia Green E Line je nyní v užívání prvních soukromých osob. Po partnerských institucích se jeden z elektromobilů dostává do provozu jako rodinné vozidlo.

Octavia Green E Line

V rámci projektu „Inovativní rodina“ umožňuje ŠKODA AUTO poprvé svému zaměstnanci, jako soukromé osobě, testovat jeden z deseti elektromobilů Octavia Green E Line. Do projektu se přihlásilo více než 3000 zájemců, ze kterých byl vítěz vybrán losem.

„Velmi se těšíme na používání elektromobilu Octavia,“ říká Libor Kužel, který pracuje v Mladé Boleslavi v oddělení Technického servisu výroby agregátů. „Je to skvělá příležitost vyzkoušet si elektromobil v normálním, každodenním provozu. Octavia je v každém případě perfektní rodinný vůz. Jsem si jist, že tento vůz bude poskytovat stejně dobré služby i jako elektromobil,“ doplňuje Kužel.

Test soukromými osobami

ŠKODA AUTO očekává, že v rámci prvního soukromého používání vozu získá další poznatky pro vývoj elektromobilů. „Test soukromými osobami nám přinese klíčové informace,“ zdůrazňuje Petr Pečenka, ředitel ŠKODA AUTO Česká republika. „Na jedné straně má Libor Kužel, jako náš zaměstnanec, přirozeně mimořádné znalosti o našich produktech. Na druhé straně bude vůz testován jeho rodinou za zcela reálných podmínek. Z toho důvodu je pro nás toto testování dvojnásob cenné.“

Flotila Green E Line

Bílá ŠKODA Octavia Green E Line, předaná rodině Kuželových, je jedním z deseti vozů z testovací flotily vozů Octavia Green E Line poháněných elektromotorem. Tato flotila bude v následujících měsících jezdit na českých silnicích v každodenním provozu. Až dosud používaly tyto vozy různé instituce a firmy, mezi nimi i Správa Pražského hradu, energetická společnost ŠKO-ENERGO, Letiště Praha, nebo ČVUT v Praze. Testovací vozidla už stačila ujet více než 50 000 kilometrů.

Všech deset elektromobilů Octavia je vybaveno speciálními senzory, které poskytují informace o důležitých parametrech, jako je venkovní a vnitřní teplota, hodnoty zrychlení nebo aktuální poloha. Všechna data jsou automaticky přenášena sítí UMTS specialistům z Technického vývoje ŠKODA AUTO. Díky záznamu dat lze jednoduše vyhodnocovat reálnévyužívání vozu, zatěžování jeho elektrických systémů a baterie a také analyzovat procesy nabíjení a vybíjení.

ŠKODA Octavia

ŠKODA Octavia Green E Line vychází z modelu ŠKODA Octavia Combi. Elektromotor poskytuje maximální výkon 85 kW. Octavia Green E Line zrychlí z 0 na 100 km za 12 s, maximální rychlost činí 135 km/h. Elektrickou energii vůz ŠKODA Octavia Green E Line čerpá z lithium-iontové baterie. Dojezd 150 kilometrů na jedno nabití odpovídá požadavkům většiny Evropanů, kteří dojíždějí denně do práce.

Aktivity ŠKODA AUTO v oblasti elektromobility jsou důležitou součástí rozsáhlé strategie vývoje pohonných jednotek, jejíž součástí je i zvyšování efektivity motorů TDI a TSI i jejich převodovek.