ŠKODA podporuje evropský projekt výuky hospodárného stylu jízdy ECOWILL. Pro potřeby vzdělávacích seminářů pro řidiče autoškol automobilka poskytuje učebny a své vozy ve variantách GreenLine a GreenTec.

Podpora mezinárodního projektu ECOWILL

Cílem projektu ECOWILL, podporovaného EU, je podpora hospodárného stylu jízdy, zvaného ‚eco-driving‘. Za tímto účelem budou držitelům řidičských průkazů i zkušeným řidičům, stejně jako žákům autoškol ve střednědobém horizontu nabídnuty kompaktní kurzy eco-drivingu.

Deutscher Verkehrssicherheitsrat

Současné semináře v rámci projektu ECOWILL slouží ke školení učitelů autoškol ve smyslu ekonomického a ekologického způsobu jízdy. Semináře vedou lektoři německé instituce Deutscher Verkehrssicherheitsrat (DVR). Prvních dvou dvoudenních školení se už zúčastnilo 22 učitelů autoškol a jako pozorovatelé zástupci českého ministerstva dopravy.

Defenzivní styl jízdy podstatně snižuje spotřebu paliva

Vedle vývoje vozů s nízkou spotřebou se ŠKODA v rámci své strategie trvale udržitelného rozvoje soustředí na téma šetrné jízdy. Automobilka tak v roce 2011 již potřicáté podpořila „ŠKODA EconomyRun“, soutěž o nejhospodárnější jízdu s vozy značky ŠKODA. Rakouskému „mistru světa v úsporné jízdě“ Gerhardu Plattnerovi se s vozem ŠKODA Fabia GreenLine dokonce podařila rekordní jízda: přesně 2.008 kilometrů na jednu nádrž. To odpovídá spotřebě 2,21 l/100 km. Další rekord v úsporné jízdě s vozem značky ŠKODA se podařil před několika dny čínskému soutěžnímu jezdci Li Ži. S vozem ŠKODA Superb 1,4 TSI DSG překonal také na jednu nádrž vzdálenost 1.200 km ze Šanghaje do Pekingu. Spotřeba Superbu přitom činila méně než 4,5 l/100 km.