› ŠKODA na základě vysoké poptávky rozšiřuje výrobní kapacity pro vůz YETI
› S modelem ŠKODA YETI vstoupil český výrobce v roce 2009 do segmentu SUV a vytvořil celosvětově úspěšný model
› Kompaktních SUV se prodalo již přes 580 000 kusů

ŠKODA YETI

Zatímco s nedávno představeným modelem ŠKODA KODIAQ česká automobilka vyhlásila rozšíření ofenzívy v segmentu SUV, těší se ŠKODA YETI – první SUV značky – i v sedmém roce výroby nad očekávání vysoké oblibě. ŠKODA YETI patří od svého debutu v roce 2009 k vůbec nejúspěšnějším kompaktním SUV. Výrobce již celosvětově dodal zákazníkům přes 580 000 vozů ŠKODA YETI. Na základě vysoké poptávky nyní ŠKODA rozšiřuje kapacity pro výrobu tohoto kompaktního SUV.
skoda-yeti-001
„Jsme velmi rádi, že se nám daří dodávat našim zákazníkům v Evropě tolik vozů, kolik si žádají,“ říká Michael Oeljeklaus, člen představenstva ŠKODA AUTO za oblast výroby a logistiky. „Využitím výrobních kapacit dalšího evropského závodu v portfoliu naší značky nyní dokážeme uspokojivě vyjít vstříc vysoké poptávce,“ pokračuje Oeljeklaus.

Aktuálně se kompaktní SUV vyrábí již ve čtyřech závodech. Kromě Kvasin jsou to výrobní závody Solomonovo (Ukrajina), Nižnij Novgorod (Rusko), Öskemen/Ust´ Kamenogorsk (Kazachstán) a také An-tching (Čína). Pro uspokojení vysoké poptávky po modelech YETI v Evropě využívá nyní ŠKODA dodatečné výrobní kapacity v Nižném Novgorodu. ŠKODA YETI se zde vyrábí již od roku 2012, stejně jako ŠKODA OCTAVIA. Výroba v Nižném Novgorodu probíhá v partnerství s Volkswagen Group Rusko a ruskou automobilkou GAZ Group.

S modelovou řadou YETI vstoupila ŠKODA v roce 2009 do segmentu kompaktních SUV. V Evropě patří mnohonásobně oceněný model ŠKODA YETI k nejprodávanějším SUV své třídy a dokazuje schopnost české značky produkovat kvalitní vozy této kategorie.
skoda-yeti-monte-carlo-012
Jeho specifický design, funkčnost, nanejvýš velkorysá prostornost při kompaktních vnějších rozměrech a také vynikající poměr cena/hodnota jsou pro českého všestranného talenta příznačné od samého začátku. K tomu navíc přistupuje vhodnost pro použití i v terénu a také špičková úroveň bezpečnosti: Nezávislá organizace Euro NCAP (New Car Assessment Programme) udělila modelu ŠKODA YETI při jeho debutu nejvyšší známku – pět hvězd za bezpečnost.

Od roku 2013 je tato modelová řada k dostání ve dvou variantách: Elegantní ŠKODA YETI je crossover do města, dobrodružně vyladěná ŠKODA YETI Outdoor podtrhuje svými mimořádně silnými outdoorovými prvky svou vhodnost do terénu. Poznávacími znaky jsou mimo jiné nárazník s integrovanou ochranou podvozku a také stříbrná vnější zrcátka; boční lišty a dveřní prahy jsou u provedení ŠKODA YETI Outdoor v černém plastu. Obě varianty přesvědčují zákazníky svou nově navrženou čelní a záďovou partií, svěžím interiérem, novými nápady v duchu ‚Simply Clever‘, nejvyšší funkčností a širokou škálou kombinací motorů/převodovek. Všechny dostupné motory a převodovky, a také pohon předních i všech čtyř kol, jsou k dostání pro obě varianty.

V polovině roku 2015 ŠKODA tuto modelovou řadu ještě zatraktivnila a oblíbené kompaktní SUV vybavila pěti novými výkonnými motory, které plní požadavky emisní normy EU 6. Spotřeba a emise CO2 byly ve špičkových hodnotách o celých 20 procent sníženy. Navíc modely ŠKODA YETI a ŠKODA YETI Outdoor disponují rozsáhlou sériovou výbavou a nejnovější generací hudebních a informačních systémů.

Celkově bylo doposud celosvětově zákazníkům dodáno přes 580 000 vozů ŠKODA YETI. Jen v roce 2015 vyexpedovala ŠKODA na 99 500 kusů modelu YETI. V období leden až srpen 2016 se celosvětově rozhodlo pro vůz této modelové řady 61 700 zákazníků.