ŠKODA Yeti je oficiální ‚Follow-me-car’ na letišti v Mladé Boleslavi. Speciálně upravená ŠKODA Yeti bude vodit letadla po ranveji a na letišti bude rovněž sloužit jako zásahové vozidlo.

ŠKODA Yeti

„Následujte vůz ŠKODA Yeti“ – tento pomyslný pokyn budou nyní muset plnit všechna letadla, startující nebo přistávající na letišti v Mladé Boleslavi. Pro plnění svých úkolů na ranveji má vůz specifickou výbavu, vycházející z policejní verze modelu ŠKODA Yeti. Pod kapotou ‚letištního Yetiho‘ pracuje dvoulitrový vznětový motor o výkonu 103 kW (140 k).

Follow-me-car

„Velice nás těší, že letiště v sídle naší společnosti v Mladé Boleslavi bude nyní jako ‚Follow-me-car‘ používat vůz ŠKODA Yeti,“ říká Michael Oeljeklaus, člen představenstva společnosti ŠKODA za oblast výroby a logistiky. ŠKODA tím přispívá ke zvýšení bezpečnosti letového provozu na tomto letišti. „ŠKODA Yeti je skutečně univerzální vůz a letišti bude poskytovat skvělé služby. Spolupráce současně dokazuje těsné sepjetí našeho podniku s městem a zdejším letištěm,“ řekl Oeljeklaus u příležitosti předání vozu předsedovi Aeroklubu Zdeňku Ježkovi.

ŠKODA AUTO

Vůz byl na své úkoly připraven specialisty v servisním centru společnosti ŠKODA AUTO v Kosmonosích. Technicky vychází upravený ‚Follow-me-vůz‘ z modelu Yeti v úpravě pro městskou policii. Na střeše je namontován oranžový maják s vypínatelným nápisem FOLLOW ME. Polep, speciálně vyvinutý designéry značky ŠKODA, vůz Yeti už na první pohled jednoznačně identifikuje jako ‚Follow-me-car’.