Čtenáři časopisu auto motor und sport a titulu MO/OVE hlasovali pro službu Pay to Park v kategorii Nejlepší poměr ceny a užitné hodnoty
› Službu Pay to Park provozuje centrum digitálních služeb automobilky Škoda X
› Aplikace Pay to Park zobrazuje řidičům vozů Škoda parkovací zóny a umožňuje určit přesnou parkovací dobu a uhradit parkovné na dálku
› Registraci provedlo již více než 43 500 uživatelů, kteří používají aplikaci v palubním infotainmentu a v mobilnímu telefonu

Pay to Park

Automobilka Škoda Auto získala ocenění Car Connectivity Award za službu Pay to Park. V anketě čtenářů renomovaného automobilového časopisu auto motor und sport a jeho sesterského titulu MO/OVE zaměřeného na komplexní řešení osobní dopravy získala tato praktická funkce první místo v kategorii Nejlepší poměr ceny a užitné hodnoty. Hlas jí dal skoro každý čtvrtý hlasující. S Pay to Park mohou řidiči vozů Škoda na dálku najít parkovací zóny, zahajovat a ukončovat parkování a platit příslušné poplatky. Službu lze využívat prostřednictvím informačního a zábavního systému ve vozidle nebo pomocí chytrého telefonu.

Již podesáté hlasovali čtenáři časopisu auto motor und sport a titulu MO/OVE v anketě o nejlepší digitálně propojené automobily a jejich funkce. Více než 12 000 respondentů rozdalo hlasy v jedenácti kategoriích. Téměř čtvrtina účastníků rozhodla, že služba Pay to Park ve vozech Škoda nabízí nejlepší poměr kvality a ceny ze všech dostupných řešení.

Pay to Park dokáže zobrazit dostupné parkovací zóny v ulicích a parkovací domy v řadě zemí Evropy. Řidiči vozů Škoda je mohou najít a rovnou zaplatit za jejich využívání, a to prostřednictvím aplikace MyŠkoda v informačním a zábavním systému ve voze anebo v mobilním telefonu. To je nejen praktické, ale rovněž tím ušetří na parkovném. Pokud uživatel potřebuje odjet dříve, jednoduše parkování ukončí. Díky tomu nepřeplácí, protože platba proběhne až po ukončení a účtuje se po minutách. Jestliže se majitel naopak na místě zdrží déle, lze dobu parkování snadno prodloužit na dálku pomocí chytrého telefonu.

Služba je k dispozici pro modelové řady Fabia, Scala, Octavia, Superb, Kamiq, Karoq a Kodiaq. Aplikace funguje s infotainmenty Amundsen nebo Columbus, dalším předpokladem je registrace účtu Škoda Connect s aktivovanou službou Vzdáleného přístupu. Služba chytrého parkování bude brzy k dispozici také pro modelovou řadu Enyaq. V současné době si službu Pay to Park zaregistrovalo již více než 43 500 uživatelů vozů značky Škoda. Přibližně 40 procent z nich využívá aplikaci prostřednictvím informačního a zábavního systému vozidla.

Služba je k dispozici v Belgii, Dánsku, Finsku, Itálii, Německu, Norsku, Rakousku, Švédsku a Švýcarsku. Automobilka v současné době spouští službu také ve Francii, Maďarsku, Nizozemsku, Slovinsku a Španělsku. Vstup služby do Česka se připravuje, přičemž Škoda také neustále pracuje na rozšíření počtu dostupných parkovacích míst.