Není tomu tak dávno, co se na silnicích objevil testovací prototyp Subaru Outback s několika optickými změnami. Prvotní informace hovořily o další verzi modelu, ovšem jak to tak vypadá, japonská společnost jde mnohem dál.

Pro odvážné

Podle některých informací by měla automobilka připravovat vlastní podznačku, která se bude zaměřovat na terénní speciály upravené po vizuální i technické stránce. Divize by měla nést jméno Wilderness a její provoz bude zahájen ještě v tomto roce. První budou prováděny drsnější edice modelů Outback a Forester, které patří mezi nejpopulárnější modely značky.

Jako první by měla dorazit drsnější verze Outbacku. Jeho prodeje by měly spuštěny již na jaře, případně v polovině léta. O několik měsíců později by pak měl dorazit také Forester. I ten by měl nabídnout terénní pneumatiky, zvýšenou světlou výšku a také několik vizuálních vylepšení.

„Doufáme, že edice Wilderness přiláká zákazníky, kteří žijí svými rodinami a aktivním životním stylem a kteří rádi chodí ven a možná se trochu více věnují offroadu. Jsme nadšeni že můžeme nechat tyto modely oslovit nové klienty v segment,“ nechal se slyšet Patrick Wergin, předseda poradního výboru národního maloobchodu Subaru.

Momenálně není zcela jasné, zda se novinek dočkáme také v Evropě. Ovšem vzhledem k tomu, že jsou oba výše jmenované modely. Velice populární i na starém kontinentu by jejich příchod nebyl žádným překvapením.