Čtyři modely ŠKODA si zajistily místo na stupních vítězů ve čtenářské anketě Nejlepší auta roku 2012, pořádané německým časopisem Auto Motor und Sport.

Vlajková loď  ŠKODA Superb

Na výsluní přízně čtenářů stojí ŠKODA Superb, bestsellery Octavia, Roomster a Fabia obsadily druhé místo mezi importované vozy v kategoriích kompaktních vozů, vanů a malých vozů.

Nejlepší auta roku 2012

S více než dvaadvaceti procenty odevzdaných hlasů zůstává vlajková loď tradiční české automobilky ŠKODA Superb jasně na prvním místě mezi miportovanými vozy střední třídy. Ve své kategorii zvítězil model Superb před konkurencí s podstatným náskokem a opětovným vítězstvím současně obhajuje své vítězství z minulého roku. S druhými místy ve svých kategoriích doplňují celkový výsledek značky ŠKODA tři další modely: ŠKODA Octavia získala stříbro v kategorii importovaných vozů kompaktní třídy. V kategorii malých vozů se na druhém místě mezi importovanými vozy umístila Fabia. Oba modely tím potvrdily své umístění z minulého roku. ŠKODA Romster obsadila v roce 2012 druhé místo v kategorii importovaných vanů a oproti roku 2012 si tak o jedno místo polepšila.

Předseda představenstva společnosti ŠKODA

„Tato ocenění nás těší“, řekl Prof. Dr.h.c. Winfried Vahland, předseda představenstva společnosti ŠKODA v souvislosti s udílením cen ve Stuttgartu. „Volba čtenářů AMS je pro nás velkým vyznamenámím a impulsem k tomu, abychom při probíhající modelové ofenzívě nadále sázeli na hodnoty značky ŠKODA. Naše automobily jsou synonymem pro chytrá řešení s moderní a ekologickou technikou za férovou cenu. A tak tomu bude i do budoucna. S novým malým vozem Citigo a přicházející kompaktní limuzínou chceme od letošního roku získat mnoho nových zákazníků. V rámci modelové ofenzívy ŠKODA bude v příštích letech každých šest měsíců následovat nový modelznačky, „ dodal Vahland.

Prestižní cenu dnes předával AMS ve Stuttgartu již po šestatřicáté. V letošním roce hlasovalo pro své favority v deseti kategoriích celkem 16 000 čtenářů.