Není karavan jako karavan, tento neobvyklý kousek vypadá jako záchranný modul vesmírné lodi, ale jedná se o kapsli, která může sloužit jako všestranný karavan, uvnitř kterého je kuchyňský kout, koupelna a obývací pokoj, který lze přeměnit na postel.

Kapsle Point Of Difference

Dreadnort Boats je společnost z Nového Zélandu, která obecně staví plavidla, ale expanduje na nový trh s POD, což je zkratka pro Point Of Difference. Podnik si původně představoval produkt jako koncept úkrytu pro přežití tsunami, ale nakonec přišel s dobře vybavenou verzí, která se vejde na přívěs.

POD je zatím prototyp. Dreadnort si to představuje jako přenosnou kancelář, ale kromě toho, že by to mohla být mobilní kuchyně, plánuje vyrobit i variantu karavanu, kterou lze vzít na silnici. Konstrukce má zvedací oka pro připevnění k jeřábu nebo dokonce s helikoptérou.

Poutavý design připomíná geodetickou kopuli. Pětiúhelníkové sekce v různých úhlech se spojují a tvoří strukturu. Mnohé z panelů jsou velká okna, která poskytují obyvatelům široký výhled ven.

Podle New Atlas používá exteriér 5 milimetrů silné hliníkové plechy námořní kvality a tlusté kusy oken z bezpečnostního skla. Na střechu jsou k dispozici solární panely.

Standardní přívěs POD měří 5,1 metru x 2,5 metru x 2,5 metru. K dispozici jsou také verze o rozměrech 7 metru x 3,1 metru a 9 metru x 4,5 metru.

Společnost poznamenává, že velká okna a design dveří znamenají, že POD již nemůže odolat tsunami.

Když někdo vstoupí dovnitř, kuchyňský kout je přímo před ním. Součástí je dvouplotýnková varná deska a dřez. Nalevo je záchod. Vpravo je salonek se stolem, který lze přeměnit na postel. Menší verze převrátí rozložení tím, že sedací kout umístí nalevo a koupelnu napravo. Větší varianta přidává samostatnou ložnici. Cena POD se pohybuje v přepočtu kolem 1,5 milionu korun.