Model ŠKODA SCALA začala zcela nově definovala svou třídu kompaktních vozů. Ve variantě MONTE CARLO nabízí tradiční černé doplňky, které vozu propůjčí dynamičtější vzhled.

ŠKODA Scala Monte Carlo

S modelem SCALA otevřela ŠKODA novou kapitolu ve třídě kompaktních vozů. Vůz byl vyvinut zcela nově a v této třidě definuje nové standardy v oblasti technologií, bezpečností a designu. Se svým sportovně elegantním designem vzbuzuje SCALA emoce. Inovativní Full-LED přední světlomety i zadní skupinová světla spolu s dynamickými zadními směrovými světly jsou působivými detaily, podobně jako osmnáctipalcová, aerodynamicky optimalizovaná hliníková kola a dvanáct odstínů karoserie.

Foto: Olin

ŠKODA SCALA je 4362 milimetrů dlouhá, 1793 milimetrů široká a 1471 milimetrů vysoká. Vedle velkorysého prostoru se vyznačuje také velmi dobrou aerodynamikou, součinitel odporu vzduchu cx má hodnotu od 0,29. 

Zavazadlový prostor, který je se svými 467 litry největší ve své třídě. Sklopením dělených zadních sedadel (60:40) jej lze navíc zvětšit na 1410 litrů. Rozvor kol 2649 milimetrů dává pasažérům na zadních sedadlech k dispozici velkorysých 73 milimetrů před koleny, 982 milimetrů prostoru nad sedadlem a je tak ve třídě měřítkem. 

Jak je u modelů Monte Carlo standardem, velmi příjemně působí interiér vozu. Příjemné, kvalitní sedačky zvýrazněné červenou barvou zpříjemní pocit z jízdy. Motor 1,5 TSi v kombinaci s automatickou převodovkou umožnil vozu sportovní, dynamickou jízdu, kdy se opět potvrdilo, že jízdní vlastnosti značky ŠKODA jsou na vysoké úrovni.