Scala Monte Carlo jako sportovní vrcholný model s charakteristickými černými designovými prvky, které vzdávají hold úspěchům značky Škoda na Rallye Monte Carlo a také umělou kůží v dekoru Carbon použitou v interiéru. 

Černé designové prvky modelu Scala MC

Sportovní vrcholný model Scala Monte Carlo se tradičně vyznačuje četnými černými designovými prvky. Rámeček masky chladiče, kryty vnějších zpětných zrcátek, boční prahy a nápisy na zadních dveřích jsou černě lakované. Přední blatníky zdobí plakety Monte Carlo.

Součástí standardní výbavy modelu Scala Monte Carlo je černá panoramatická střecha, která plynule přechází v prodloužené sklo pátých dveří. Dále jsou součástí výbavy Matrix-LED přední světlomety, LED přední mlhové světlomety s funkcí přisvěcování a zadní boční okna a sklo pátých dveří s vyšším stupněm tónování (Sunset). Standardní 17″ černá leštěná kola Kajam pro Monte Carlo mají černé aerodynamické kryty. Na přání jsou pro tuto vrcholnou variantu dodávána 18″ černá leštěná kola Ursa.

Charakteristickou řadu Simply Clever prvků značky Škoda doplňují prvky, jako je virtuální pedál, který se ve spojení s elektricky ovládanými pátými dveřmi objevuje v tomto modelu poprvé.