• Sedmimístné SUV se protáhlo do délky o více než 6 cm, takže interiér je ještě prostornější
  • Chytrá kombinace manuálních a digitálních ovládacích prvků pro intuitivní ovládání
  • Premiéra 12,9″ dotykové obrazovky a head-up displeje

ŠKODA Kodiaq II

Škoda Auto zdokonalila robustní a emocionální vzhled svého SUV Kodiaq. Díky prodloužení délky o 61 mm a dalšímu zvětšení rozvoru nabízí druhá generace ještě více prostoru až pro sedm cestujících a více místa nad hlavou ve volitelné třetí řadě sedadel. Mezi hlavní prvky vozu patří příď s výraznými tvary, hranaté podběhy kol a Matrix-LED přední světlomety druhé generace. Zcela nový interiér definuje 12,9″ centrální obrazovka, středová konzole s jednoduchým čistým vzhledem a kombinace manuálních a digitálních ovládacích prvků pro intuitivní ovládání. 

Oliver Stefani, šéfdesignér Škoda Auto, říká: „Nový Kodiaq má ještě výraznější, dynamičtější a robustnější vzhled než předchozí generace. Základ našeho charakteristického designového jazyka SUV značky Škoda jsme posunuli na novou úroveň a dále jej vylepšili. Zavádíme také nový koncept interiéru, který se vyznačuje chytrou kombinací manuálních a digitálních ovládacích prvků pro ještě intuitivnější zážitek a pohodlnější jízdu.“

Robustní vzhled a Matrix-LED světlomety druhé generace

Robustní vzhled druhé generace modelu Kodiaq podtrhuje příď s výraznými tvary, hranaté podběhy kol a velká kola o průměru 17″ až 20″. S délkou 4 758 mm překonává nový Kodiaq předchozí generaci o 61 mm. V sedmimístné verzi mají nyní cestující ve třetí řadě sedadel o 15 mm více místa nad hlavou, a to 920 mm. Objem zavazadlového prostoru zůstává velkorysý – 340 až 845 l u sedmimístné verze a 910 l u pětimístné verze. Nový Kodiaq je vybaven výraznými Matrix-LED předními světlomety, které doplňuje barevný krystalický prvek nazvaný Crystallinium. Ten evokuje barevné křišťálové sklo, zvýrazňuje kontury světlometů a dodává jim elegantní vzhled a vizuální přitažlivost. 

Zcela nový interiér a nové Simply Clever prvky

Druhá generace modelu Kodiaq přichází se zcela novým interiérem. Premiéru ve voze Škoda má volič převodovky, který je nově umístěn na sloupku řízení pod volantem. Středová konzole má díky tomu jednoduchý a čistý design. Nový centrální dotykový displej měří 12,9″. Kromě toho si nyní zákazníci mohou objednat head-up displej, který doplňuje 10,25″ virtuální kokpit. Kodiaq druhé generace se vyznačuje chytrou kombinací manuálních a digitálních ovládacích prvků. Poprvé se ve voze Kodiaq objevuje odkládací přihrádka v zadní části středového tunelu s držákem nápojů pro cestující vzadu. K dispozici je také čistič displeje pro dotykovou obrazovku. Druhou řadu sedadel lze posouvat a pružný upevňovací prvek zajišťuje pořádek v zavazadlovém prostoru. Velké SUV je také vybaveno známými prvky, jako je ochrana hrany dveří a deštník ve dveřích řidiče.

Rozměry* (srovnání se současným modelem)

Rozměry 
Délka [mm]4 758 (+61)
Šířka [mm]1 864
Výška [mm]1 657
Rozvor [mm]2 791 
Efektivní prostor pro hlavu v třetí řadě sedadel** [mm]920 (+15)
Objem zavazadlového prostoru [l]910 (+75)