Atraktivní vystoupení značky ŠKODA na 33. ročníku srazu GTI u jezera Wörthersee: hlavní atrakcí na stánku značky ŠKODA byly světové premiéry vozů ŠKODA Yeti Xtreme a ŠKODA CitiJet. Vedle obou těchto výjimečných studií návštěvníky nadchly vozy ŠKODA Octavi

33. ročník srazu GTI u jezera Wörthersee

Legendární tuningový sraz se konal o uplynulém víkendu (28. až 31. května) již po třiatřicáté. ŠKODA se této akce účastnila popáté.

ŠKODA Yeti Xtreme

Ostře sledovanou ‚hvězdou’ na stánku značky ŠKODA byl vůz ŠKODA Yeti Xtreme – drsné kompaktní SUV se soutěžními ambicemi a špičkovou technikou: přeplňovaným benzinovým motorem 1,8 TSI, šestistupňovou převodovkou DSG, maximálním točivým momentem 250 Nm v rozsahu od 1.500 do 4.200 min-1, zrychlením z 0 na 100 km/h za devět sekund, maximální rychlostí 192 km/h, brzdami z modelu Octavia RS a výškově stavitelným podvozkem. Hlavní designové prvky: matně šedá barva, 17palcová kola z lehkých slitin s offroadovými pneumatikami, tónovaná skla, LED-světlomety, výrazné blatníky, mohutné prahy a nárazníky a dvě široké koncovky výfuku. Adekvátní rallyovou výbavu nabízí také interiér.

ŠKODA CitiJet

Pozornost na břehu jezera Wörthersee budila také studie ŠKODA CitiJet – dynamický městský kabriolet na bázi modelu ŠKODA Citigo. Automobil, premiérově představený právě u Wörthersee, je výsledkem projektu ‚učňovské auto’. ŠKODA CitiJet zaujme výrazným metalickým lakem v bílo-modré kombinaci a sportovními, modře, resp. bíle lakovanými 16palcovými koly z lehkých slitin, ručně vyrobeným spoilerem a mohutným výfukem se dvěma koncovkami. Pod kapotou vozu pracuje benzinový motor 1.0 MPI o výkonu 55 kW (75 k). Sportovní interiér vychází z akčního modelu ŠKODA Citigo SPORT. Na palubě mj. najdeme speciální soundsystém o výkonu 300 wattů a modré LED osvětlení interiéru, které reaguje na hudbu.

ŠKODA Octavia Combi RS

Česká automobilka u Wörthersee představila také tři další vozy. ŠKODA Octavia Combi RS na stánku reprezentovala nejrychlejší sériově vyráběný model ŠKODA Octavia všech dob. ŠKODA Octavia Combi RS s motorem 2,0 TSI/162 kW zrychluje z 0 na 100 km/h za pouhých 6,8 s a dosahuje maximální rychlosti 248 km/h. Pohledy návštěvníků přitahoval také model ŠKODA Rapid Spaceback Red & Grey – sportovní verze prvního kompaktního hatchbacku značky. Sportovní pětici vozů značky ŠKODA doplnil jeden z nejúspěšnějších soutěžních vozů světě: ŠKODA Fabia Super 2000.

Vedle atraktivní modelové přehlídky nabídla ŠKODA návštěvníkům příležitost zažít závodění v malém na vlastní kůži. Na závodním okruhu ‚Crazy Rallye Ride’, speciálně postavením vedle stánku značky ŠKODA, mohli návštěvníci prokázat své řidičské umění v mini-vozítkách.