Je to přesně 60 let co Honda vstoupila na americký trh. Pro připomínku tohoto jubilea zrenovovala nádherný pick-up s dvojicí motocyklů na korbě.

Vzpomínka na staré dobré časy

Když Honda začala v roce 1959 operovat na americkém trhu, pořídila si malou flotilu pick-upů značky Chevrolet, aby mohla motocykly zásobovat své prodejce na jihu Kalifornie. Jeden z těchto vozů byl v roce 1961 zachycen na fotografii a právě tento snímek se stal inspirací pro projekt, na jehož konci je kompletně zrenovovaný pick-up ze snímku a to včetně dvojice motocyklů na korbě.

Pick-up si prošel důkladnou renovací, jejímž výsledkem je Chevrolet Apache 10 v původní barevné kombinaci. Pick-up má pod apotou atmosferický vidlicový osmiválec o objemu 4,6 litru o výkonu 119 kW, která spolupracuje s třístupňovou manuální převodovkou. Na jeho korbě se nachází dvojice motocyklů. Těmi jsou Honda 50 v kombinaci bílého a černého laku, druhým motocyklem je Honda CB160.

V současné době se automobil nachází ve vestibulu sídla společnosti American Honda Motor C., Inc. V Torrance v Kalifornii. Měl by se však představit i na SEMA Show v Las Vegas a má se účastnit řady dalších akcí.