VI. Tuning Extréme Show

Letošní tuningová sezona Čechách začala na letišti Dlouhá Lhota, nedaleko Příbrami. Nevyzpytatelné počasí sice zvláště po ránu strašilo, ale nakonec se první letošní srázek jak hojnou učastí, tak i celkem počasím vydařil.bombasticLetos pořadatel připravil opět soutěže ve sprintu na 400 m a Show & Shine podle pravidel Tuning Cupu. Z hudebních soutěží zde byl pouze dB Drag. Nás nejvíce zajímala soutěž Show & Shine o nejhezčí tuningový vůz, kde je od loňského roku i samotná kategorie Škoda Fabia Scene. Že je to správná cesta se ukázalo i zde, nejpočetněji zastoupenou kategorií v boji o pohárky. Hned na první pohled bylo vidět, že někteří přes zimu hodně na svých autech zapracovali. Například Fíla, ten zapracoval na své Fabii, tak i na garáži, kde provádí všechny své úpravy. Všechna tato snaha byla oceněna pohárkem za třetí místo, a tím se již dostávám k oceněným Fabiím. První místo si odnesl Martin se svojí žabičkou, druhá Olinova Fabča a třetí Filipův červený kombík.

fabia-superb-seatTaké nesmím zapomenout, že jsme na srazu spatřili mírně upravené dvojkové Fabie. Zvláště nás zaujalo combi s několika doplňky včetně sníženého podvozku, kol obutých do sedmnáctek a to vše doplněné dvojitým výfukem.

Další náš člen Bart se zúčastnil soutěže dB Drag a v kategorii SS 1-2 obsadil po tuhém boji 3 místo. V rozstřelu mu ke druhému místu chyběla jedna desetina, ale na Bass Race 120.0 – 129,9 to stačilo na první místo.

Tak můžeme konstatovat, že v Příbrami začal Tuning Cup na nečisto a příští týden již na ostro v Kopřivnici.

FotoGalerie zde>>>