AZ pneu Tuning Salon 2010

Konec září je již tradičně ve znamení finále celoroční soutěže AZ pneu Tuning Cup. Již po třetí se tato akce konala na Brněnském výstavišti, kde se sešlo to nejlepší v Českém tuningu.

Součástí AZ pneu Tuning Salon 2010 je i Mistrovství republiky v hudební soutěži EMMA a předání pohárů za celkové pořadí Show&Shine Tuning-sport.cz. Sraz vlastně začíná již v pátek, kdy se sjíždějí soutěžící, vystavovatelé, hosté a připravují svá aranžmá na sobotní den. A že nešlo jen o auta dokazuje i soutěž iMiss o nejhezčí dívku Tuning Salon 2010.  Dalším zpestřením byla i soutěž klubů, které se poprvé zúčastnil i náš klub SkodaHome.cz. Ač jsme neskončili mezi třemi oceněnými, byla naše auta vidět a odvezla si na desítku pohárů.

Jak už jsem v úvodu zmínil, auta na sraz začala vyjíždět již v pátek a mezi nimi byla i šestice aut Škoda směřujících z Prahy. Již cestou jsme se setkali s další početnou skupinkou, jejíž velká část pocházela od Mladé Boleslavi a opět v ní nechyběly vozy Škoda s nápisy SkodaHome.cz. Před polednem se již hala začala pomalu zaplňovat a soutěžící začali okukovat jak konkurence vylepšila svá auta na finále.  Ve večerních hodinách již byla takřka všechna auta připravena a soutěžící se šli bavit do nočního Brna.

Ráno bylo pro některé po nočním životě trochu kruté, ale hala začínala žít velkým finálem. V hale se také objevily i natuněná auta z Německa, Slovenska, Maďarska, ale i třeba ze Slovinska. Právě zástupce Německé tuningové scény Toni patřil do našeho klubu Skodahome.cz, ale k našemu překvapení a zklamání jeho bílý Pick Up nebyl mezi oceněnými. Před jedenáctou byla představena porota a začal kolotoč hodnocení. V tu dobu začali také hodnotit porotci v hudební soutěži MR EMMA. Zde již pátým rokem soutěží Olin a letos poprvé v kategorii Multimédia Master.

To již byl sraz v plném proudu a na podiu došlo i na první představení iMISS Tuning Salon 2010. V pravé poledne došlo také k předání pohárů v celoroční soutěži Show&Shine Tuning-sport.cz 2010, která se skládala ze sedmi srazů, z nichž se počítaly pouze čtyři nejlepší. Zde byly Škodovky rozděleny do dvou kategorií Oldies a Modern. Mezi staršími vozy vyhrál Jan Gulč se svojí Felicií před Miroslavem Smolkou též na Felicii, ale combi. Třetí místo na stupních vítězů doplnil Karel Buzický a jeho červený Favorit. Mezi moderními vozy si pohárek za první místo odvezl Olin (Libor Olič) se svojí červenou Fabií.  Za ním skončili Miroslav Průcha se Škodou Octavia Combi a Vosťa (Ondra Vostárek) se svým Supem (Škoda Superb). Tím byla rozdána první sada pohárků.

Odpoledne se blížilo ke svému konci a rozhodčí měli většinu aut již ohodnocených a na řadu přišlo vyhlášení iMISS Tuning Salon 2010. Po šesté došlo na rozdání nádherných pohárů v Mistrovství Republiky EMMA 2010. Jeden si odvezl i Olin za druhé místo v kategorii běžících obrázků v autě. Nyní již rozhodčí začali dolaďovat a dopočítávat výsledky v soutěži Tuning Salon 2010 a Finále AZ Pneu Tung Cupu 2010. Zde pořadatelé trochu zmátli soutěžící, protože zhruba 90% aut byla oceněna v obou soutěžích. A čím se lišily? V první soutěžila všechna auta včetně pozvaných hostů, která byla v hale a ve druhé jen ti, co se kvalifikovali v pěti soutěžích Tuning Cupu 2010.

K výsledkům jednotlivých soutěží se vrátíme později ve druhém článku, ale co se z našeho pohledu pořadatelům nepovedlo, bylo předání první sady pohárů. Zde soutěžily i vozy hostů a výsledky odhalily  jak bude rozdána druhá, důležitější sada pohárků za finále Tuning Cupu. Dokonce některým chvíli trvalo, než pochopili za co vlastně první poháry dostávají. Zmatečnost provázelo i předávání pohárů pro TOP 10 Tuning Cupu 2010. Pro první tři v TOP desítce byly připraveny krásné poháry a k naší radosti na druhém místě byl vůz s okřídleným šípem ve znaku. Po rozdání pohárků, někteří rychle zabalili a začali odjíždět domů. Naše skupinka navštívila restauraci Koliba, kde se dobře vaří a domů se vypravili až v dopoledních hodinách druhého dne. Sice nás celou cestu doprovázel déšť, ale vše zpříjemňoval pocit z dobře prožitého víkendu. Nyní si prohlédněte první část naší fotogalerie.

 

Celá fotogalerie Tuning Salon 2010 – 1. Série