Novou generaci vozu ŠKODA Octavia Combi bude možné objednat počínaje 5. březnem 2013. Ceny začínají na 364 900 Kč za model ŠKODA Octavia Combi 1,2 TSI/63 kW ve výbavě Active. Oficiální uvedení na český trh proběhne v květnu 2013. Ještě v průběhu roku 2013

Nová ŠKODA Octavia Combi

„ŠKODA Octavia Combi je v každém ohledu třída sama pro sebe,“ vypočítává Petr Pečenka, ředitel ŠKODA AUTO Česká republika. „Náš nejmladší model představuje prostor ve své nejkrásnější podobě. Nabízí kvality běžné ve střední třídě za cenu vozu nižší střední třídy.“ Octavia Combi má pro úspěch značky ŠKODA na českém trhu klíčový význam: Doposud se v ČR prodalo téměř 145 000 kombi první a druhé generace, což je zhruba polovina všech prodejů řady Octavia. „Nová Octavia Combi půjde stejně úspěšnou cestou jako její předchůdkyně. Ceny zůstávají prakticky nezměněny,“ zdůrazňuje Pečenka.

Nová ŠKODA Octavia Combi přesvědčuje bezkonkurenční nabídkou prostoru, novým designem, funkčností, inovativními bezpečnostními a komfortními systémy, úspornými motory, mnoha Simply Clever řešeními, a pro značku ŠKODA typicky atraktivním poměrem ceny a nabízené hodnoty.

Maximální prostor již od 364.900,-Kč

Již v základní verzi Active s motorem 1,2 TSI/63 KW startující od 364 900 Kč nabídne nová ŠKODA Octavia Combi rozsáhlý bezpečnostní paket, v němž nechybí elektronická kontrola stability (ESC) včetně multikolizní brzdy, sedm airbagů či dvojice úchytů Isofix/TopTether pro upevnění dětských sedaček vzadu. V oblasti komfortu a funkčnosti nová Octavia Combi Active přináší mimo jiné palubní počítač, infotainment rádio Blues s USB vstupem, elektricky ovládaná okna vpředu, elektricky nastavitelná a vyhřívaná zpětná zrcátka nebo zadní stěrač.

Octavia Combi Ambition od 429.900,-Kč

Vyšší výbava Ambition, která startuje od 429 900 Kč, přináší navíc například 16″ kola, přední mlhové světlomety, dálkové ovládání pro centrální zamykání, rádio Swing s CD/MP3, tónovaná skla či klimatizaci.

Octavia Combi Elegance od 504.900,-Kč

Ještě větším komfortem cestující zahrne Octavia Combi Elegance, jejíž ceny začínají na 504 900 Kč (s motorem 1,2 TSI/77 kW). Při prvním setkání zaujme 16″ koly Velorum z lehké slitiny a zadními světly v LED provedení. K odemykání, startování a zamykání vozu slouží bezklíčový systém KESSY. O pohodu uvnitř se stará dvouzónová klimatizace Climatronic se senzorem kvality vzduchu a vlhkosti. Na podlaze jsou vkládané tkané koberce, přední sedadla jsou vyhřívaná. Z rozsáhlého seznamu standardní výbavy lze zmínit také difuzní osvětlení interiéru Catvision, kožený multifunkční volant, tempomat, Parking Assistant (senzory vzadu), nebo palubní počítač s displejem Maxi DOT.

Nová ŠKODA Octavia Combi je podstatně větší než její předchůdkyně, ale potěší i dynamicky-elegantním designem. Novinka se chlubí nejdelším interiérem ve třídě a největším zavazadlovým prostorem ve třídě. Jeho objem se oproti předchozímu modelu zvětšil o pět litrů na 610 l. Po sklopení opěradel zadních sedadel vůz odveze dokonce až 1 740 litrů, tedy o 85 litrů více než doposud. Se sklopeným opěradlem sedadla spolujezdce je nyní možno přepravovat předměty do délky 2,92 metru.

Simply Clever

V oblasti přepravní kapacity však nová Octavia Combi neboduje jen prostorem, ale také řadou Simply Clever prvků. Vedle již z liftbacku známých řešení jako je škrabka na led ve víčku palivové nádrže, oboustranné podlahy v zavazadelníku nebo držáku na bezpečnostní vestu pod sedadlem řidiče nabízí kombi několik dalších novinek. Premiéru ve voze má například variabilní mezipodlaha zavazadlového prostoru, odkládací kapsa na kabát pod roletovým krytem zavazadlového prostoru, nebo mechanismus sklápění opěradel zadních sedadel přímo ze zavazadlového prostoru.

ŠKODA Octavia Combi dokáže splnit také řadu přání v oblasti komfortní a bezpečnostní výbavy. K dispozici jsou asistenční systémy jako Front Assist s nouzovou brzdou, Driver Activity Assistant (rozpoznání únavy řidiče), Crew Protect Assistant (proaktivní ochrana cestujících před kolizí), nebo Lane Assistant jako podpora jízdy v jízdních pruzích. Dále jsou k dispozici komfortní systémy jako Adaptive Cruise Assistant (adaptivní tempomat), Intelligent Light Assistant (automatické přepínání dálkových světel) nebo nejnovější generace rádií a navigačních systémů.

Octavia Combi 4×4

Objednávky na modely Octavia Combi začnou přijímat všichni obchodníci ŠKODA v České republice od 5. března 2013. V průběhu roku 2013 přijde na trh také Octavia Combi 4×4 s pohonem všech kol s mezinápravovou spojkou Haldex páté generace.