Zima se blíží a s ní i plískanice, ledový vítr a kruté mrazy. A ty naplno otestují kondici vašeho vozu. Je proto důležité věnovat mu před zimou důkladnější péči. Jen výměna pneumatik za zimní nestačí.

NEZAPOMNĚLI JSTE NA NĚCO?

TAŽNÉ LANO

Zabere málo místa, skoro nic neváží, ale když na to přijde, je k nezaplacení. Ať už zapadnete vy a budete doufat v pomoc, nebo při záchraně někoho v podobně svízelné situaci.

DOBRÁ FUNKCE STĚRAČŮ A SVĚTEL

Vidět a být viděn je základní pravidlo bezpečné jízdy a náročné zimní podmínky (častý déšť i sněžení, špína a sůl na vozovce a v neposlední řadě také dřívější stmívání) ho řádně prověří.

AKUMULÁTOR V PERFEKTNÍ KONDICI

V zimním období dostává akumulátor v autě opravdu zabrat, a pokud není v dobré kondici, stačí jedna mrazivá noc a ráno už nenastartujete.

SNĚHOVÉ ŘETĚZY

Často jsou v zimě, zejména v Alpách, povinné i pro vozy s pohonem 4×4, tak je raději vozte s sebou. Nasazování je snadné, pokud si ho natrénujete. Sněhové řetězy musí být homologované pro daný rozměr pneumatik.

ŠKRABKA NA LED

V zimě ji budete potřebovat častěji, než byste si přáli. Naštěstí ji majitelé vozů ŠKODA najdou ve víčku palivové nádrže.

EVROPSKÝ ZÁZNAM O DOPRAVNÍ NEHODĚ

Jednotný evropský formulář není součástí povinné výbavy, ale výrazně usnadní případné jednání s pojišťovnou, pokud dojde k nehodě.

„BALÍČEK POSLEDNÍ ZÁCHRANY“

Vozit během zimy v autě skládací lopatku, deku, termosku, tabulku čokolády, čelovku, zimní pracovní rukavice a třeba i náhradní ponožky může znít směšně, ale jen do chvíle, než je budete skutečně potřebovat…

ZIMNÍ SMĚS DO OSTŘIKOVAČŮ

Nemrznoucí přípravek do nádobky ostřikovačů skel a světlometů se používá neředěný a jen díky tomu zabrání případnému zamrznutí ostřikovacího zařízení, a to až do teplot -25°C.

DALŠÍ SERVISNÍ PROHLÍDKA

Zkontrolujte si termín a zbývající kilometry před nadcházející pravidelnou servisní prohlídkou, ať ji nemusíte řešit na cestách.