Jak u lidí se říká, „BOTY DĚLAJÍ ČLOVĚKA“, to samé platí o kolech u auta. Zde někdy nastává problém, že vaše auto ten vámi požadovaný rozměr nemá zapsaný v technickém průkazu. A také se vám stalo, že jste chytli díru a váš AL disk hází? Na vše najdete odpověď v našem článku.

TYPOVE-LISTY.cz

Pro zápis alternativního – jiného rozměru alu kol, nebo pneumatik potřebujete typový list. Na základě typového listu vám bude dopsán další rozměr alu kol, pneumatik do velkého technického průkazu. Dle platných zákonů, musejí být všechny rozměry alu kol a pneumatik zapsány.

Pokud tak není, neprojde vozidlo technickou kontrolou, při plnění pojistných událostí pojišťovna neplní pojistnou událost a při běžných kontrolách riskuje řidič – majitel vozu pokutu.

Typové listy se vystavují v souladu s nařízením MDČR. Typový list, který vám vystaví TYPOVE-LISTY.cz je chráněn holografickým prvkem schváleným opět MDČR, který garantuje originalitu – pravost dokumentu. Homologace, která je nedílnou součástí typového listu je v českém jazyce. 

ROVNANI-ALUKOL.cz

Profesionální opravy alu kol všech značek a velikostí. Rovnání, svařování, leštění a lakování alu kol provádíme ve velmi krátkém čase. 20 let praxe v oboru prodeje alu kol. Rovnání alu kol provádíme na počkání, nebo do druhého dne. Pracujeme i o víkendech. Alu kola vracíme do původního stavu. 

SKODAHOME.cz doporučuje

Vyzkoušeli jsme za vás služby vystavení typového listu na hliníková kola (MTX STYLE 13“) a kolega i přerovnání jednoho svého házejícího disku z produkce ŠKODA auto 15“. Vše proběhlo k naší velké spokojenosti a rádi se s vámi dělíme o naše zkušenosti. 

Závěrem ještě jedna rada, než se rozhodnete zakoupit vámi vybraná kola. Pomocí emailu info@typove-listy.cznebo na telefonu +420 608 44 55 11 udělejte dotaz, zda právě ta vybraná kola jdou na vaše auto.