Levná motorka od Harleye pro čínské zákazníky

Automobilový trh v Číně se stává pro stále více značek tím dominantním a nyní se chce čínským zákazníkům zalíbit také Harley-Davidson, který jim přináší levnou motorku.

Něco zcela nového

Kultovní americký výrobce oznámil, že chce rozšířit své portfolio zákazníků a stát se globálním brandem. Právě proto chce vytvořit malou a cenově dostupnou motorku určenou speciálně pro čínské zákazníky. Nový produkce se zásadně liší od filosofie značky.

Jedná se o motocykl, s objeme motoru 338 ccm, tedy nejmenším pohonem vůbec. Navíc vzniká ve spolupráci s Qianjiang Motorcycle Company Limited. I přesto však výrobce uklidňuje, že se bude jednat o mašinu, a kterou jsme od tohoto výrobce zvyklí. Firma se zavázala, že bude dodržovat stejně přísné standardy jako při výrobě jiných motocyklů.

Další podrobnosti o této novince společnost zatím neprozradila. Víme jen to, že se má na čínském trhu objevit v roce 2020 a poté dorazí i na další asijské trhy. „Harley-Davidson byla vždy inspirující značka. Náš plán More Roads je o tom, abychom naši značku přinesli více lidem, na více míst, vícero způsoby,“ vysvětluje kroky Matt Levatich, generální ředitel Harley-Davidson. Krom nových trhů značka plánuje také výrobu elektrických motorek.