Bentley v pondělí představilo jednorázový kabriolet Continental GT Speed pro nadaci SagerStrong Foundation, kterou založil zesnulý sportovec Craig Sager a jeho manželka Stacy za účelem financování výzkumu rakoviny krve. Kabriolet má být vydražen na začátku příštího roku, aby bylo možné využít finance na tento výzkum. Má poutavé barevné schéma inspirované Sagerovým barevným šatníkem. Květinový vzor je založen na oblečení, které měl na sobě v roce 2016 na předávání cen ESPY, jednom z jeho posledních veřejných vystoupení, uvedl Bentley v tiskové zprávě.

Vůz, který podpoří dobrou věc

“Naše interpretace “oblečení” kabrioletu Continental GT Speed v něčem, co by Craig nosil, vzdává čest jemu a jeho živému, trvale pozitivnímu a povznášejícímu duchu,” uvedl v prohlášení manažer maloobchodního marketingu Bentley Scott Reynolds.

Práce na přizpůsobení byly provedeny personalizační divizí Bentley Mulliner, která zahrnovala mnohem více než jen replikaci hlasitých vzorů oblečení. V souladu s tržními trendy směřujícími k větším možnostem personalizace začal Mulliner zákazníkům Bentley nabízet širší paletu barev, která zahrnuje barvy Heritage Paints Colors z 30. let 20. století.

Continental GT Speed je aktuální výkonnostní vlajkovou lodí Bentley. Díky verzi 6,0litrového twin-turbo W-12 od Bentley o výkonu 650 k a 664 lb-ft točivého momentu dokáže v kabrioletu zrychlit z 0 na 100 km/h za 3,6 sekundy a také dosáhnout maximální rychlosti 335 km/h. Výkon je přenášen na silnici přes 8stupňovou dvouspojkovou převodovku a zadní předepjatý pohon všech kol s elektronickým samosvorným zadním diferenciálem.

Speed je součástí nedávno rozšířené řady Continental GT, která také zahrnuje luxusněji orientovaný model Mulliner a také varianty Azure a GT S. To je navíc k výběru karosářských stylů kupé nebo kabriolet a dostupnosti 4,0litrového twin-turbo V-8 u některých modelů.