› Domácí zastoupení automobilky navazuje na úspěšný model z minulých let a i letos podpoří týmy autorizovaných obchodníků v Mistrovství ČR v rally
› Celkem 5 dealerských týmů se speciály Škoda Fabia RS Rally2 a podporou od Škoda Motorsportu patří k favoritům na medailové pozice
› V sezoně 2024 je na programu domácího šampionátu šest soutěží po celé ČR, první vystoupení čeká účastníky o víkendu 19.–21. dubna na tradiční Rallye Šumava Klatovy

Škoda Fabia RS Rally2

Mistrovství ČR v automobilových soutěžích 2024 startuje o víkendu 58. ročníkem Rallye Šumava Klatovy. České zastoupení automobilky Škoda Auto bude opět u toho prostřednictvím svých dealerských týmů, čímž navazuje na úspěšnou spolupráci z předchozích let. Jako oficiální reprezentanti vybraných partnerů značky Škoda Auto vstoupí do letošní sezony jezdci Jan Kopecký, Dominik Stříteský, Adam Březík, Věroslav Cvrček a Erik Cais, všichni se speciály Škoda Fabia RS Rally2.

Libor Šedivák, vedoucí marketingu českého zastoupení Škoda Auto, vysvětluje: „Jako značka s dlouhou historií a vášní pro motorsport se opět aktivně zapojíme do českého rallyového sportu, který se těší velké pozornosti fanoušků i médií. Naše účast se neomezuje pouze na podporu vybraných dealerských týmů, ale chceme být součástí celé akce a příznivcům dopřát tu správnou atmosféru a skvělé zážitky. Proto budeme na některých soutěžích opět vidět s oblíbeným Škoda Rally Parkem.“

Špičkové závodní vozy i atraktivní doprovodný program díky značce Škoda
Výběrového řízení na účast v programu dealerských týmů se zúčastnilo několik obchodních partnerů, kteří představili zajímavé projekty. Významnou roli při vyhodnocování hrál důraz na rozvoj mladých talentovaných jezdců. Podpora tuzemského zastoupení značky Škoda vybraným dealerským posádkám bude mít stejnou podobu jako v roce 2023. Vedle finančního plnění jsou součástí i originální náhradní díly od oddělení Škoda Motorsport.

Značka Škoda Auto bude znovu hojně zastoupena nejen ve startovním poli. Stejně jako v předchozích letech se počítá s řadou doprovodných akcí pro příznivce motorsportu. Plánují se esportové turnaje pro profesionální hráče i fanoušky či volnočasové aktivity pro celé rodiny. Na mnoha akcích po celé republice budou přítomni místní autorizovaní dealeři, kteří zájemcům nabídnou testovací jízdy v nejnovějších vozech Škoda a propagační předměty.

V roli favoritů: 5 vozů Škoda Fabia RS Rally2 v 5 špičkových dealerských týmech
Pro letošní rok bylo vybráno 5 závodních týmů, které budou oficiálně zastupovat značku Škoda v domácím šampionátu v rally. Obhájci mistrovského titulu Jak Kopecký a Jan Hloušek znovu nastoupí s vozem Škoda Fabia RS Rally2 v barvách hustopečského Agrotec Škoda Rally Teamu. Pražský Auto Podbabská Škoda MOL Team postaví osvědčenou posádku úřadujících vicemistrů ČR ve složení Dominik Stříteský – Jiří Hovorka. I ta bude mít k dispozici speciál Škoda Fabia RS Rally2. Třetím podporovaným jezdcem se stal Adam Březík s navigátorem Ondřejem Krajčou a společně budou reprezentovat zlínský Samohýl Škoda Team.

Nováčkem v sestavě účastníků mistrovství ČR je talentovaný Erik Cais. Se spolujezdcem Petrem Těšínským usedne do vozu Škoda Fabia RS Rally2 v nově vytvořeném Autocentrum Lukáš Škoda Teamu z Valašského Meziříčí. Do skupiny dealerských týmů v letošním roce patří i turnovský Kontakt Škoda Team, jehož barvy hájí Věroslav Cvrček s Tomášem Prokorátem, a pro ně bude speciál Škoda Fabia RS Rally2 absolutní novinkou. Vedle pětice dealerských týmů využívá soutěžní speciály Škoda Fabia všech generací mnoho dalších posádek ve startovním poli českého šampionátu.

Mistrovská sezona 2024 začíná na Šumavě
Úvodním podnikem letošního mistrovství ČR bude tradiční součást domácího kalendáře – Rallye Šumava Klatovy. Jedná se o nejstarší automobilovou soutěž v Česku, poprvé se jela už v roce 1964. Trať letošního 58. ročníku měří přes 460 km, celková délka deseti rychlostních zkoušek činí 146 km. Vše zahájí páteční odpolední představení posádek, slavnostní start je na programu v pátek 19. dubna od 18 hodin na náměstí Míru v Klatovech. Servisní zóna bude opět umístěna v Janovicích nad Úhlavou. V sobotu 20. dubna absolvují posádky šest rychlostních zkoušek, v neděli 21. dubna závěrečné čtyři měřené etapy. Po dlouhých letech mezi nimi nebude legendární Klatovský okruh u Čínova, kde probíhají stavební úpravy komunikací. První posádka by měla dorazit na cílovou rampu v Klatovech kolem 14. hodiny.

Kalendář mistrovství ČR v rally 2024
19.–21. 4. Rallye Šumava Klatovy
17.–18. 5. Rallye Český Krumlov
14.–15. 6. Agrotec Petronas Rally Hustopeče
13.–14. 7. Bohemia Rally Mladá Boleslav
16.–18. 8. Barum Czech Rally Zlín
20.–22. 9. Invelt Rally Pačejov

Zajímavosti z dealerských týmů Škoda Auto
• Agrotec Škoda Rally Team využívá pro potřeby svých členů vozy Škoda. Jan Kopecký s Janem Hlouškem usedají mimo závodní víkendy za volant modelů Škoda Karoq.
• Dominik Stříteský z pražského Auto Podbabská Škoda MOL Teamu pokračuje v roli testovacího jezdce závodního oddělení jihokorejské pneumatikářské společnosti Hankook.
• Zlínský Samohýl Škoda Team podporuje zapojení žen do motorsportu. O chod týmového zázemí se bude starat dvojice Lenka Bořutová – Kateřina Malyšková.
• Kontakt Škoda Team razí cestu udržitelnosti. Jeho servisní areál v Jenišovicích u Turnova využívá moderní fotovoltaickou elektrárnu, která pomáhá nabíjet i týmový plně elektrický vůz Škoda Enyaq.
• Nováček mezi dealerskými týmy – Autocentrum Lukáš Škoda Team – ukázal ambice. Erik Cais vyhrál nedávnou Valašskou Rally, kterou většina dealerských týmů využila jako test před Rallye Šumava Klatovy.